Nabór do grupy wsparcia dla osób doświadczających przemocy

broken-mirror-3-379470-mCentrum Wspierania Rodziny w Skawinie informuje, iż aktualnie trwa nabór na kolejną edycję Grupy Wsparcia dla Osób Doświadczających Przemocy. Głównym celem działania jest pomoc osobom doznającym przemocy, które chcą odzyskać godność osobistą, zmienić swoje życie, uwierzyć we własne siły, wyjść z izolacji, dać sobie pomóc.

Uczestnikami grupy wsparcia są osoby doświadczające różnych form przemocy, których życiem zawładnął lęk, chaos i poczucie bezradności i nie wiedzą jak poradzić sobie z przemocą jakiej doznają.

Na spotkaniach grupy uczestnicy pracują nad budową poczucia własnej wartości poprzez pracę w grupach, wykłady, ćwiczenia i wskazówki do przemyślenia, dzielenie się doświadczeniem. Dla wielu osób jest to pierwszy w ich życiu krok na drodze do zbudowania poczucia własnej wartości, pokochania siebie i zainwestowania w swoją przyszłość. To one same po tych zajęciach rozpoczną nowy etap w życiu.

Grupa ma charakter cykliczny. Osoby biorące udział w spotkaniach muszą być pełnoletnie. Przyjęcie w trakcie trwania grupy po wcześniejszej rozmowie z prowadzącą.

Prowadząca spotkania: Iwona Anna Wiśniewska – Dyrektor Ośrodka dla Osób Dotkniętych Przemocą, psychoterapeuta, superwizor w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie  (Instytut Psychologii Zdrowia), certyfikowany specjalista w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie (PARPA), certyfikowany specjalista w zakresie pomocy ofiarą przemocy (Instytut Psychologii Zdrowia), mediator, ekspert w programie Telewizji TVN ”Rozmowy w Toku”.

Spotkania odbywać się będą w Centrum Wspierania Rodziny w Skawinie przy ul. Ks. J. Popiełuszki 17, w każdy piątek od 28 marca 2014 r. do 11 lipca 2014 r. w godz. od 16.30 do 19.30.

Udział w spotkaniach jest bezpłatny!

Więcej informacji na temat grupy pod nr tel. 12 276 34 10 w godz. 10.00 do 20.00.

Serdecznie zapraszamy!

Projekt realizowany jest przez Urząd Miasta i Gminy w Skawinie poprzez Centrum Wspierania Rodziny

Źródło:
Centrum Wspierania Rodziny w Skawinie

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *