Nagrody i awanse dla małopolskich nauczycieli, w tym z Wielkich Dróg

504237_Gal4DNauczyciele ze szkół i placówek oświatowych prowadzonych przez Województwo Małopolskie odebrali nagrody za osiągnięcia w pracy dydaktycznej i awanse zawodowe. To tradycyjne już spotkanie z okazji Dnia Edukacji Narodowej, organizowane w urzędzie marszałkowskim. 17 nauczycieli odebrało nagrody marszałka z rąk Jacka Krupy, członka zarządu. Kolejnych 18 osób otrzymało awanse na stopień nauczyciela mianowanego.

Jacek Krupa mówił nauczycielom o nowym rozdaniu funduszy europejskich i związanych z tym szansach dla oświaty: – Małopolska dostanie dużo więcej pieniędzy niż mieliśmy w latach 2007 – 13. To otwiera nowe możliwości, także dla naszych placówek oświatowych. Innowacje, współpraca nauki i biznesu, kształcenie zawodowe – to będą nasze priorytety. Musimy dobrze wykorzystać te lata.

Mówił również o wyzwaniach, jakie stają przed nauczycielami: – Nauczyciel musi się ciągle uczyć razem z uczniami, nadążać za nimi, odkrywać nowe technologie. To bardzo trudne zadanie. Życzę Wam wszystkim, aby ten niedawno rozpoczęty rok szkolny był lepszy od tych, które już minęły.

Wśród nagrodzonych i awansujących znaleźli się nauczyciele i dyrektorzy z całej Małopolski – Zakopanego, Myślenic, Nowego Sącza, Krakowa, Tarnowa, Radziszowa, Rabki i Wielkich Dróg.

W spotkaniu z nauczycielami z Małopolski wzięła udział także Teresa Starmach, przewodnicząca sejmikowej Komisji Edukacji, Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki.

Źródło:
Województwo Małopolskie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *