Nasze propozycje, uwagi, spostrzeżenia i pytania do planu Budżetu Obywatelskiego w Gminie Skawina na 2016 rok

uwagi_propozycjeW nawiązaniu do opublikowanych na naszych łamach oraz na stronie UMiG Skawina projektów uchwał dotyczących wprowadzenia tzw. budżetu partycypacyjnego (obywatelskiego) w Gminie Skawina w roku 2016, które to uchwały będą podejmowane na najbliższej sesji Rady Miejskiej w Skawinie w dniu 26 sierpnia 2015 r. (patrz: X sesja Rady Miejskiej w Skawinie w dniu 26 sierpnia 2015 r. (PROJEKTY UCHWAŁ), chcielibyśmy się podzielić z naszymi Czytelnikami oraz radnymi RM w Skawinie naszymi spostrzeżeniami, propozycjami, uwagami, które mają na celu uzgodnienie najlepszej z wersji uchwały wprowadzającej projekt Budżetu Obywatelskiego w gminie Skawina.

Zdając sobie sprawę z krótkiego terminu na przekazanie propozycji i uwag (ok. tygodnia od opublikowania projektu uchwał w BIP do podjęcia uchwał) poświęciliśmy część weekendu i dokonaliśmy analizy projektów aktów prawnych dotyczących BO 2016.

Dokumenty poddane analizie:

  1. Uchwała w sprawie przeprowadzenia na terenie miasta i gminy Skawina konsultacji społecznych w sprawie Budżetu Obywatelskiego na rok 2016 – jedno czytanie (projekt doraźnej komisji ds. Budżetu Obywatelskiego, referujący: Witold Grabiec – Przewodniczący Rady Miejskiej) | Uchwała konsultacje – Budżet Obywatelski | Regulamin Budżetu Obywatelskiego | Załączniki do Regulaminu Budżetu Obywatelskiego
  2. Uchwała w sprawie wskazania przedstawicieli Rady Miejskiej w Skawinie do składu zespołu ds. Budżetu Obywatelskiego – jedno czytanie (projekt Przewodniczącego Rady Miejskiej, referujący: Witold Grabiec – Przewodniczący Rady Miejskiej) | Uchwała – Zespół BO.doc

A poniżej lista naszych propozycji, uwag i spostrzeżeń, które mamy nadzieję, że radni miasta i gminy Skawina a także Burmistrz Miasta i Gminy Skawina wezmą pod uwagę w trakcie dyskusji i głosowania nad uchwałami na najbliższej sesji. Propozycje te i uwagi prześlemy również na skrzynki mailowe radnych, którzy utrzymują stały kontakt z mieszkańcami i nie wstydzą się publicznie przed wyborcami i mieszkańcami gminy Skawina ujawniać swoich adresów e-mail (20 na 21 radnych). Przekażemy je ponadto do Urzędu Miasta i Gminy Skawina.

Propozycje portalu InfoSkawina odnośnie projektu Budżetu Obywatelskiego w Gminie Skawina na rok 2016 można również pobrać w formie pliku PDF tutaj-> Propozycje/Uwagi do projektu Budżetu Obywatelskiego w Skawinie 2016.

Jeśli macie swoje propozycje do projektu budżetu obywatelskiego, uwagi, zapytania, piszcie do radnych, urzędu albo komentujcie poniżej lub na Facebooku, a miejmy nadzieję, że Wasz głos (wyborców/mieszkańców) zostanie wysłuchany (odczytany) jeszcze przed sesją i wzięty pod uwagę.

Zapraszamy również na przygotowaną przez nas podstronę poświęconą BO 2016 w Gminie Skawina -> TUTAJ

oraz na stronę Facebook: https://www.facebook.com/BudzetObywatelskiSkawina

gdzie będziemy starać się publikować na bieżąco informacje związane z BO na rok 2016 w Gminie Skawina.

uwagi_propozycje

2 response to "Nasze propozycje, uwagi, spostrzeżenia i pytania do planu Budżetu Obywatelskiego w Gminie Skawina na 2016 rok"

  1. Przez: kolek Zamieszczono: 26 sierpnia 2015

    Po co się bawić w głosowania… to dużo kosztuje. Rozdać kasę poszczególnym sołectwom i dzielnicom, zrobić jedno zebranie na którym będzie głosowanie i gotowe… kasa wydana zgodnie z oczekiwaniami obywateli! Przynajmniej niższe byłyby koszty organizacji budżetu obywatelskiego

  2. Przez: czytelnik Zamieszczono: 26 sierpnia 2015

    Punkty do głosowania na terenie Gminy. Mamy kilkanaście sołectw i kilka osiedli, w każdym z nich może powstać projekt. Jeśli nie zostanie stworzony punkt do głosowania to automatycznie maleje szansa na zdobycie głosów poparcia osób które nie korzystają z internetu dla projektu z tego obszaru. Dalej czytamy, że to Burmistrz na wniosek Zarządów Osiedli, Sołectw będzie wyznaczał punkty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *