Nie będzie debaty kandydatów na burmistrza przed II turą. Powód: napięty harmonogram kampanii wyborczej

mic-1-571392-mDnia 18 listopada 2014 r. w godzinach wieczornych skierowaliśmy do komitetów wyborczych KW Prawa i Sprawiedliwości oraz KW “Nasze Miasto, Nasza Gmina” zapytanie odnośnie propozycji przeprowadzenia przez portal infoskawina.pl debaty wyborczej z kandydatami na burmistrza miasta i gminy Skawina Pawła Kolasy i Norberta Rzepisko. Tak jak pierwsza debata, tak i ta zarejestrowana zostałaby na video, a następnie zaprezentowana mieszkańcom na portalu InfoSkawina. Propozycję debaty wyborczej po wyborach 16 listopada 2014 r. proponowaliśmy już w trakcie podsumowania pierwszej debaty z czterema kandydatami, która odbyła się dnia 6 listopada 2014 r.

Niestety, zarówno komitet KW PiS jak i kandydat na burmistrza z KW “NMNG” odmówili udziału w debacie wyborczej przed II turą wyborczą.

Treść odpowiedzi (19 listopada 2014 r., 23:38), którą uzyskaliśmy z komitetu PiS:

Panie Marcinie.

Z przykrością pragnę poinformować, że w związku z napiętym terminarzem spotkań związanych z II turą wyborów burmistrza Skawiny,  zmuszony jestem do udzielenia odpowiedzi odmownej na propozycję udziału kandydata na burmistrza Norberta Rzepisko w debacie. Jednocześnie deklaruję pełną otwartość Norberta Rzepisko na propozycje współpracy po terminie niedzielnych wyborów.

                                                           W imieniu kandydata: Witold Grabiec

***

Treść odpowiedzi (21 listopada 2014 r., 13:04), którą otrzymaliśmy od kandydata na burmistrza Pawła Kolasy:

Szanowny Panie,

W odpowiedzi na korespondencję mailową, działając w porozumieniu z przedstawicielami KW Prawo i Sprawiedliwość, uprzejmie informuję, iż wobec napiętego harmonogramu kampanii wyborczej prowadzonej przez obydwa komitety nie będzie możliwe zorganizowanie debaty kandydatów na urząd burmistrza przed drugą turą wyborów. Niemniej jednak pragnę zapewnić, iż chętnie odpowiem na wybrane przez redakcję pytania spośród zagadnień wskazanych przez czytelników portalu.
W razie jakichkolwiek dodatkowych pytań pozostaję do Pana dyspozycji.
Łączę wyrazy szacunku
Paweł Kolasa
kandydat na burmistrza
===
Najbliższe spotkania kandydatów z mieszkańcami:
Na stronie Wybory Skawina ukazało się ogłoszenie: “Szanowni Państwo, druhowie OSP z całej gminy Skawina. Zapraszam bardzo serdecznie na spotkanie, z cyklu “porozmawiajmy o … “, z kandydatem na burmistrza M i G Skawina Norbertem Rzepisko. Remiza OSP Rzozów, niedziela (23 listopada), godzina 18:00.”Na stronie drugiego kandydata – http://www.pawelkolasa.pl/spotkania/ nie pojawiły się na dzień dzisiejszy żadne nowe informacje odnośnie spotkań z mieszkańcami (http://www.pawelkolasa.pl/spotkania/)

. Skontaktowaliśmy się z kandydatem Pawłem Kolasą. W odpowiedzi napisał, że W najbliższym czasie skupiam swoje działania na nieoficjalnych indywidualnych spotkaniach z mieszkańcami (także w przestrzeni publicznej), podczas których rozmawiamy o problemach poszczególnych grup. Nie będą to jednak oficjalne i duże spotkania o charakterze wyborczym, lecz raczej okazja do bliższego poznania i wzajemnego zrozumienia problemów i potrzeb w mniejszym gronie.”

===

Wobec powyższego nadal aktualna i otwarta jest kwestia przesyłania do kandydatów pytań od mieszkańców, które prosimy kierować na adres redakcja@infoskawina.pl

Termin nadsyłania pytań to 23 listopada 2014 r. (niedziela); następnie przekażemy je obu kandydatom z prośbą o ustosunkowanie się do nich w ciągu maksymalnie 3 dni.

Odpowiedzi zostaną opublikowane na naszej stronie.

 

Zobacz także:

3 response to "Nie będzie debaty kandydatów na burmistrza przed II turą. Powód: napięty harmonogram kampanii wyborczej"

 1. Przez: Stasiu Zamieszczono: 26 listopada 2014

  Dlaczego Pan, Panie Hałat nie napisał że debata pomiędzy kandydatami odbyła się w TVP Kraków? Tak właśnie wygląda transparentność i informacja w Pana rozumieniu. Jak już nie ma Pan w tym interesu to nie ma potrzeby informować.

  • Przez: grześ Zamieszczono: 28 listopada 2014

   Staś jak zwykle kąsa redakcję info. Staś mogłeś przelecieć po mieście i roznieść wieści a nie dopominać się informacji o debacie. Jeśli ją oglądałeś to co najmniej trzy razy redaktorka wspomniała o infoskawina. Dla info nie było czasu bo napięty program a debatę telewizyjną był czas i środki. Cóż tupetu wam nie brakuje.

 2. Przez: Bingo Zamieszczono: 22 listopada 2014

  Debata bedzie w TVP Krakow w poniedziałek 24 listopada o 20:00. Może bedzie cos słychać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *