Nie żyje radny Rady Miejskiej w Skawinie Stanisław Pac

Stanisław Pac był absolwentem Wydziału Mechanicznego Politechniki Krakowskiej oraz Szkoły Oficerów Rezerwy (podporucznik rezerwy). W latach przemian ustrojowych i tworzenia samorządów, został od 1 lipca 1990 r. zastępcą burmistrza Miasta i Gminy Skawina, a następnie od 8 listopada 1998 r. burmistrzem Miasta i Gminy Skawina.
W latach 1990-2002 oraz od roku 2014 pełnił funkcję radnego Rady Miejskiej. W okresie 2005-2009 był prezesem Towarzystwa Przyjaciół Skawiny. Współtworzył również stowarzyszenia: Porozumienie dla Skawiny, Porozumienie Podkrakowskie, Skawińskie Stowarzyszenie Partnerstwa Miast, Towarzystwo Pamięci Generała Józefa Hallera i Hallerczyków oraz Nasz Radziszów.

Będąc radnym Rady Miejskiej, zastępcą burmistrza i burmistrzem, uczestniczył w tworzeniu i rozwijaniu skawińskiej samorządności oraz budowie nowego oblicza Miasta i Gminy Skawina.

Stanisław Pac był ceniony w środowisku samorządowców. Cieszył się poważaniem wśród urzędników i mieszkańców Gminy. W sprawach gminnych znajdował wspólny język z każdym, niezależnie od poglądów. Jego życie toczyło się wokół spraw Gminy i poprawy jakości życia mieszkańców – podaje gminny komunikat na stronie internetowej.

Kondolencje dla Rodziny zmarłego złożył na stronie facebook Burmistrz Miasta i Gminy Skawina:

Radio Eska podało, że Stanisław Pac był zakażony koronawirusem.

Zapowiedź informacji o terminie ceremonii pogrzebowej została opublikowana na stronie syna Stanisława Paca:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *