Niemal 140 wykroczeń w ruchu drogowym ujawnili w weekend policjanci z powiatu krakowskiego  

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Krakowie, w miniony weekend, na drogach powiatu krakowskiego skontrolowali 180 pojazdów i ujawnili 139 naruszeń w ruchu drogowym. Nałożono ponad 100 mandatów karnych, a 6 kierujących straciło prawo jazdy.

W okresie od 8 do 10 stycznia 2021 r. na drogach powiatu krakowskiego policjanci skontrolowali 180 pojazdów, w tym 11 autobusów, ujawniając przy tym aż 139 wykroczeń w ruchu drogowym. Sześciu kierującym mundurowi odebrali prawo jazdy, z czego jednemu za kierowanie w stanie nietrzeźwości, a pozostałym za przekroczenie dozwolonej prędkości o 50 km/h w terenie zbudowanym. W trakcie kontroli policjanci zatrzymali też 9 dowodów rejestracyjnych, wobec stwierdzenia nieprawidłowości w stanie technicznym kontrolowanych pojazdów. Trafili też na osobę poszukiwaną. W wyniku ujawnionych naruszeń policjanci nałożyli ponad 100 mandatów karnych,  skierowali 2 wnioski o ukaranie do sądu, a w pozostałych przypadkach zastosowali pouczenia. W tym czasie na drogach powiatu krakowskiego doszło też do 9 kolizji drogowych.

Apelujemy do kierowców o zachowanie ostrożności i dostosowanie prędkości do obowiązujących przepisów ! Przypominamy też, że za jazdę pod wpływem alkoholu grozi kara do 2 lat więzienia i obligatoryjnie utrata prawa jazdy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *