Niewłaściwe parkowanie, przekraczanie dozwolonej prędkości, picie alkoholu w niedozwolonych miejscach…

Jak informuje portal Komendy Powiatowej Policji w Krakowie, Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa wśród mieszkańców naszego regionu wciąż cieszy się ogromną popularnością. Tylko w 2018 roku na terenie Małopolski naniesiono 52 726 zagrożeń, z których 62% zostało potwierdzonych. Dotyczyły one głównie niewłaściwego parkowania (25 503 przypadków tj. ok 48% wszystkich zgłoszeń), przekraczania dozwolonej prędkości (10 581 przypadków czyli nieco ponad 20% wszystkich zgłoszeń) oraz spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych (5 184 zgłoszeń tj. ok 10%).

KMZB okazuje się być narzędziem bardzo przydatnym, które nie tylko umożliwia mieszkańcom sygnalizowanie miejsc zagrożonych, lecz również ukazuje skalę i rodzaj zagrożeń w lokalnych społecznościach.

Pamiętajmy jednak, że Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa nie służy do zgłaszania pilnych interwencji,  które  potrzebują natychmiastowej obsługi. W takich przypadkach należy kontaktować się z numerem alarmowym 112 lub bezpośrednio z jednostką Policji.

Przypominamy, że „Mapa” dostępna jest na stronie internetowej – https://mapy.geoportal.gov.pl/iMapLite/KMZBPublic.html

Zobacz także:

Zaznacz na mapie, jeśli widzisz zagrożenie – Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

1 response to "Niewłaściwe parkowanie, przekraczanie dozwolonej prędkości, picie alkoholu w niedozwolonych miejscach…"

  1. Przez: korkowo Zamieszczono: 11 stycznia 2019

    Mało kto wie, że zgłaszając nieprawidłowe (czytaj; stwarzające zagrożenie dla innych użytkowników) parkowanie, powinienn dołączyć ładną i czytelną fotkę. Dodatkowym dowodem jest zapis z monitoringu miejskiego. Ślepe nocą w dzień kamery dobrze rejestrują. Przekraczanie prędkości przez kierowców weryfikuje drogówka, To raczej nie problem, bo 80 % kierowców nie przestrzega ograniczeń prędkości gdy nie stoi w korkach. Oczywiście nasuwa się pytanie czemu nie ma reakcji bez dopingu?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *