Nowa siedziba Specjalistycznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Skawinie

info-icon-3-1010495-mUrząd Gminy informuje na swojej stronie, że od czwartku, 12 czerwca 2014 r., Specjalistyczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Skawinie funkcjonuje w nowej siedzibie. Aktualny adres placówki: Skawina, ul. Kościuszki 10. Gorąco zapraszamy oraz przepraszamy za ewentualne utrudnienia! Szczegóły poniżej.

Dotychczasowy numer telefonu Poradni 12 276 38 40 oraz godziny przyjęć poniedziałek – piątek: 7.30-19.00, pozostają bez zmian.

Specjalistyczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Skawinie została przeniesiona do nowej siedziby, zlokalizowanej w wyremontowanym obiekcie w Skawinie przy ul. Kościuszki 10. Przebieg remontu i jego zakres koordynował Wydział Inwestycji i Gospodarki Komunalnej UMiG w Skawinie.  Przeprowadzka do nowego lokalu – dokonująca się z inicjatywy Burmistrza Miasta i Gminy Skawina Adama Najdera, przy wsparciu Rady Miejskiej w Skawinie – jest bardzo istotną zmianą na lepsze dla około 1700 dzieci i młodzieży (liczba osób rejestrowanych corocznie w Poradni), korzystających z pomocy diagnostycznej lub terapeutycznej placówki (około 500 dzieci uczestniczy w regularnych formach prowadzonej w poradni terapii; w liczbie tej nie zawarto uczestników zajęć psychoedukacyjnych i treningów, prowadzonych na terenie szkół i placówek).

W dotychczasowej siedzibie Klienci i pracownicy SPPP korzystali z sześciu gabinetów o niewielkich gabarytach, a część zajęć specjalistycznych np. wczesnej interwencji i wspomagania rozwoju dziecka oraz fizjoterapeutycznych musiała się odbywać – z konieczności – w pomieszczeniach Centrum Wodnego Camena, wynajmowanych od Centrum Kultury i Sportu w Skawinie, bądź w gościnnym Centrum Wspierania Rodziny w Skawinie. Utrudniało to jednak koordynację pracy i było znaczną niedogodnością dla klientów poradni.

Po przeniesieniu się do nowej siedziby pracownicy poradni oraz ich podopieczni będą korzystali z dziewięciu gabinetów, o znacznie większej niż dotychczas powierzchni, do których dostęp nie będzie ograniczany przez bariery architektoniczne. Wśród nich zostanie odpowiednio przygotowana specjalna sala do wczesnego wspomagania rozwoju dziecka, fizjoterapii oraz terapii SI, sala do zajęć grupowych oraz nowoczesne gabinety do terapii logopedycznej, psychologicznej, psychoterapii, terapii pedagogicznej, rewalidacji, terapii EEG-BFB. W nowym lokalu będzie można również swobodnie prowadzić, cieszące się ogromnym zainteresowaniem dzieci, zajęcia arteterapeutyczne oraz rozwinąć aktywność coachingowo-szkoleniową, której podmiotem będą lokalni nauczyciele i wychowawcy oraz zainteresowani rodzice. Duże, przestronne pomieszczenia stworzą bardziej komfortowe warunki świadczenia wsparcia i pomocy doradczej, ale również zoptymalizują warunki obsługiwania klientów poradni (np. w sprawach orzeczniczo-opiniodawczych). Warto dodać, że placówka spełniać będzie najwyższe standardy bezpieczeństwa.

Na przeprowadzce bardzo skorzysta też miejscowy MOPS, który zgodnie z decyzją Burmistrza Miasta i Gminy Skawina – przejmie dotychczasowe pomieszczenia poradni i będzie mógł jeszcze efektywniej, stając się coraz bardziej dostępnym i otwartym – realizować potrzeby lokalnej społeczności.

Źródło:
UMiG Skawina

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *