Nowa stacja monitorująca jakość powietrza w Skawinie od przyszłego roku

Trwają prace nad zamontowaniem nowej stacji mierzącej jakość powietrza w Skawinie. Pojawi się ona przy ul. Studzińskiego. Zostanie uruchomiona najprawdopodobniej w styczniu 2020 roku. To druga stacja monitorująca jakość powietrza w mieście Skawina. Pierwsza znajduje się przy ul. Ogrody.

Nowa stacja mierząca jakość powietrza ma pomóc odpowiedzieć na pytanie, czym oddychają mieszkańcy Skawiny w bezpośrednim sąsiedztwie strefy przemysłowej. Urządzenie będzie dostarczało na bieżąco informacje o stężeniu niektórych lotnych związków organicznych. Po uruchomieniu stacji, wyniki będzie można śledzić w czasie rzeczywistym.

Stacja przy ul. Studzińskiego to drugi czujnik mierzący jakość powietrza na terenie Skawiny, pierwszy znajduje się na ul. Ogrody. Nowe urządzenie będzie sprawdzało stężenie benzenu, ksylenu i toluenu (BTX).

Inicjatorem zamontowania nowego czujnika jest Gmina Skawina, będzie on obsługiwany przez Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska. Urządzenie pojawi się w bezpośrednim sąsiedztwie strefy gospodarczej, blisko działających na jej terenie zakładów przemysłowych.  Planowany termin uruchomienia nowej stacji to styczeń 2020 roku.

Źródło: BB / Gmina Skawina

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *