Nowe przepisy bezpieczeństwa pieszych obowiązujące od 1 czerwca 2021 r.

Wydział Ruchu Drogowego KWP w Krakowie wspólnie z Małopolską Wojewódzką Radą Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego prowadzi kampanię informacyjną dotyczącą nowych przepisów Ustawy Prawa o ruchu drogowym w zakresie bezpieczeństwa pieszych. Regulacje prawne w tym zakresie obowiązują od 1 czerwca 2021 roku.

Celem przedsięwzięcia jest przygotowanie uczestników ruchu drogowego do nowych przepisów, które mają wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa głównie pieszych. W ramach kampanii przygotowane zostały plakaty, ulotki oraz prezentacja multimedialna na temat nadchodzących zmian w przepisach.

Prezentacja będzie wyświetlana na ekranach środków transportu publicznego MPK w Krakowie, a także w pociągach województwa małopolskiego. Natomiast plakaty będą rozprowadzane, m.in. w punktach szczepień, ośrodkach zdrowia, kościołach, urzędach: miast, gminy, starostwach, bibliotekach, domach kultury, na witrynach osiedlowych, w placówkach PSP oraz OSP, a także w innych miejscach szczególnie uczęszczanych przez mieszkańców.

Źródło: KWP w Krakowie

1 response to "Nowe przepisy bezpieczeństwa pieszych obowiązujące od 1 czerwca 2021 r."

  1. Przez: andrzej Zamieszczono: 30 maja 2021

    Witam. Te nowe przepisy będą martwymi przepisami tak samo jak zakaz jazdy rowerami po chodnikach czy też nakaz zatrzymania samochodu przed skrętem w prawo na zielonej strzałce. Już widzę jak pieszy ogarnia konieczność upewnienia się czy nie wchodzi bezpośrednio pod samochód albo chowa komórkę do kieszeni. Zarobią na tych przepisach adwokaci i producenci kamerek samochodowych, w końcu kierowcy muszą mieć dowód dla sądów na to, że pieszy wtargnął na przejście. Tutaj mogłaby pomóc edukacja prowadzona od podstawówki ale w tym kraju ważniejsza jest lekcja mitologii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *