Nowy most między GMINĄ LISZKI a GMINĄ SKAWINA otrzymał pozytywną opinię w sprawie rządowego dofinansowania!

Z informacji uzyskanych od Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju jutro, tj. 14 listopada 2019 r. o godz. 11:00, przy promie rzecznym w Skawinie-Kopance odbędzie się briefing prasowy z udziałem ministra Jerzego Kwiecińskiego oraz wojewody małopolskiego Piotra Ćwika. Będzie on dotyczył przekazania pozytywnej opinii w sprawie dofinansowania przygotowania dokumentacji projektowej dla przeprawy mostowej na Wiśle w powiecie krakowskim. Przypomnijmy, że wniosek o dofinansowanie na budowę mostu miedzy Gminą Skawina a Gminą Liszki na rzece Wiśle w ciągu drogi powiatowej nr 2179K w miejscowości Jeziorzany został złożony w dniu 28 grudnia 2018 r. w ramach naboru wniosków o dofinansowanie z Rządowego Programu Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Drogowej – Mosty dla Regionów ogłoszonego przez Ministra Inwestycji i Rozwoju. Udział dotacji celowej budżetu państwa w finansowaniu wydatków kwalifikowanych w ramach zadania wynosi maksymalnie 80%. Planowany termin zakończenia realizacji zadania określony został nie później niż do dnia 31 sierpnia 2022 r.

Jednocześnie przypominamy o wniosku dwóch mieszkańców gminy Skawina co do zapewnienia “ścieżki” rowerowej na tym moście:
 
 

3 response to "Nowy most między GMINĄ LISZKI a GMINĄ SKAWINA otrzymał pozytywną opinię w sprawie rządowego dofinansowania!"

  1. Przez: andrzej Zamieszczono: 1 grudnia 2019

    Puknij się w główkę. Most ma służyć mieszkańcom a pielgrzymki to tak mimochodem.

  2. Przez: kierowca Zamieszczono: 15 listopada 2019

    Oby tylko go tak zaprojektowali aby wysoka woda (powodz go nie zabrała czyli raczej od wału do wału a to już by był konkretny obiekt :))

  3. Przez: avro Zamieszczono: 14 listopada 2019

    Nareszcie Skawińska pielgrzymka przejdzie mostem. Brawo dla wojewody ;). On temat zna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *