NPA Skawina Street Style Cup 2015 – Dzień Gwiazd Sportu w Skawinie

nd0– Zaczynaliście od upadłych gwiazd z “Mam Talent”, a teraz robicie takie rzeczy! Świetnie, bardzo mi się podoba! – komentował na gorąco (i z uśmiechem) to, co działo się podczas NPA Skawina Street Style Cup, Krzysztof Golonka, człowiek, który spopularyzował freestyle football w Polsce, były mistrz świata w trikach piłkarskich, a dziś twórca największego internetowego kanału sportowego „Trenuj z Krzychem”. A rzeczywiście, podczas dwudniowego Dnia Dziecka na Sportowo z MTS Piast Skawina na rynku, działo się dużo i działo się na niezłym sportowym poziomie, choć najważniejsza była zabawa. 

W zabawie próbowała przeszkodzić młodym adeptom futbolu i wszystkim spragnionym sportowej rozrywki – pogoda, która w sobotę dwukrotnie płatała figle, strugami deszczu zalewając arenę sportowych zmagań. W rzęsistym deszczu turniej street soccera kończyły dzieci w kategorii do lat 11, w deszczu również za piłką biegali zawodnicy w kategorii open. Na uczestników padał na szczęście nie tylko deszcz z nieba, ale również deszcz nagród, bo wszyscy uczestnicy otrzymywali zestawy upominków, a najlepsi dodatkowo piękne okolicznościowe statuetki. Przeprowadzono też mnóstwo konkursów i losowania nagród, wszystko nagradzane.

Drugi dzień imprezy był już pod każdym względem znakomity. Dopisała aura, dopisali znakomici goście. Obok wspomnianego już, cytowanego Krzyśka Golonki, do Skawiny dotarł gość specjalny, zdobywca pucharu Ligi Mistrzów z FC Liverpool, Jerzy Dudek, który znalazł czas na zdjęcie czy autograf dla wszystkich kibiców. „Dudzio” wraz z Członkiem Zarządu Województwa Małopolskiego, Jackiem Krupą, wręczyli puchary i nagrody najmłodszym uczestnikom turnieju street soccera w kategorii do lat 7. Fantastyczną obsadę miał również Puchar Polski Freestyle Football o Puchar Dyrektora NPA Skawina. W finałowym pojedynku aktualny mistrz Europy, Daniel Mikołajek, pokonał ubiegłorocznego triumfatora i obrońcę tytułu sprzed roku, Dawida Ziomka. “Mikołaj” zaprezentował kosmiczny poziom trików. Pod wrażeniem był Krzysiek Golonka, który stwierdził, że gdyby dalej uczestniczył w zawodach, to miałby problem z awansem do finałowej ósemki. Chwilę po ogłoszeniu decyzji sędziowskiej, mistrz Europy trzymał już w górze okazały puchar wręczony przez Dyrektora NPA Skawina, Sambora Waszkiewicza. Na dwóch pozostałych stopniach podium stanęli, odbierając gratulacje, puchary i nagrody finansowe – Dawid Ziomek i Dawid Biegun.

Oprócz emocji sportowych, przez całe dwa dni na rynku było radośnie i kolorowo. Było mnóstwo atrakcji dmuchanych, zjeżdżalnie, trampoliny, bungy, kolejka, baloniki, słodycze. A dzięki temu – było mnóstwo tego co najważniejsze: dziecięcego uśmiechu!

Dzień Dziecka na Sportowo i NPA Skawina Street Style Cup 2015 było organizowane przez Miejskie Towarzystwo Sportowe “Piast” Skawina, przy finansowym wsparciu: Gminy Skawina, Województwa Małopolskiego i NPA Skawina.

Współorganizatorzy: Centrum Kultury i Sportu w Skawinie, Polish Freestyle Football Association

Sponsor główny: NPA Skawina

Sponsorzy: Bahlsen, Grana, Lajkonik, Sieć Sklepów Sportowych YesSport, Ośrodek Szkolenia Kierowców MILA.

Honorowy Patronat: Marek Sowa – Marszałek Województwa Małopolskiego, Paweł Kolasa – Burmistrz Miasta i Gminy Skawina

Patronat medialny: Gazeta Skawina, skawina24.com, Radio WaWa

Źródło:
MTS Piast Skawina

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *