Obchody Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu w Skawinie

Drogi Rowerowe Piła-171Burmistrz Miasta i Gminy Skawina zaprasza do udziału w obchodach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, które odbędą się 17 września 2016 r. o 16:00, na Rynku w Skawinie. Wydarzenie rozpocznie parada rowerowa ulicami miasta, a następnie uczestnicy przystąpią do konkursów z nagrodami.

Przypomnijmy: w dniach 16-22 września obchodzony jest Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. To komunikacyjne święto, będące inicjatywą Komisji Europejskiej, ma na celu zachęcenie mieszkańców do zmiany niekorzystnych dla zdrowia przyzwyczajeń komunikacyjnych i wybrania alternatywnych dla samochodu środków podróżowania. Tegoroczne hasło to „Smart mobility. Strong economy”, czyli „Inteligentny transport. Silna gospodarka”.

Kampania ma na celu pokazanie korzyści płynących ze zrównoważonego transportu, takich jak: przyjazna przestrzeń miejska, rozwój przedsiębiorczości lokalnej, rozwój nowych technologii, zwiększenie atrakcyjności miast dla inwestorów, ograniczenie niskiej emisji, oszczędność pieniędzy i czasu, poprawa zdrowia.

Zwieńczeniem wydarzenia organizowanego w Skawinie jest prezentacja podworca miejskiego – tzw. woonerf, gdzie na uczestników będzie czekać wiele dodatkowych atrakcji.

Zachęcamy do udziału!

Źródło:
Gmina Skawina

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *