“Odjazdowy bibliotekarz” – rajd rowerowy i piknik z ogniskiem

ODJAZDOWY-BIBLIOTEKARZ-PLAKAT-małeMiejska Biblioteka Publiczna w Skawinie wraz z partnerami: Rowerową Skawiną, Gimnazjum nr 2 w Skawinie, Szkołą Podstawową nr 2 w Skawinie, Szkołą Podstawową nr 4 w Skawinie oraz Klubem Seniorów „Seniorek” serdecznie zapraszają 16 maja 2015 r. do udziału w rajdzie rowerowym „Odjazdowy bibliotekarz” kończącym się piknikiem z ogniskiem i pieczeniem kiełbasy.

Jest to akcja dla wszystkich miłośników słowa pisanego i jazdy na rowerze, którzy podczas imprezy mogą przyjemnie i aktywnie spędzić wiosenne popołudnie w gronie osób o podobnych pasjach.

Rajd rozpoczyna się o godz. 15.00 na skawińskim Rynku, gdzie na rozgrzewkę rozpoczniemy pierwszą turą pytań konkursowych, przekazaniem informacji o trasie przejazdu oraz przypomnieniem o bezpieczeństwie podczas przejazdu. Bezpośrednio po tym nastąpi wyjazd.

Przejazd obejmuje ulice miasta Skawina, z jednym przystankiem na kolejną porcję pytań konkursowych.

A skończy się na skawińskich Błoniach, gdzie na strudzonych rowerzystów czekać będą: ognisko, pieczenie kiełbasek i jabłek, znakowanie rowerów (konieczny jest dowód osobisty oraz karta gwarancyjna roweru), wymiana książek “Książka za książkę”, zadania konkursowe, tańce i śpiewy. Na uczestników czekają nagrody o które zatroszczyli się sponsorzy i miła atmosfera.

Trasa obejmuje: Rynek, ulice: Juliusza Słowackiego, Korabnicka, Mikołaja Kopernika, Ogrody, Marii Skłodowskiej-Curie, Obrońców Tobruku, Monte Cassino, Jana Pawła II, Tadeusza Kościuszki, Bartosza Głowackiego, Stanisława Poniatowskiego, Jarosława Dąbrowskiego, Szkolna, Konstytucji 3-go Maja, Żwirki i Wigury, Marii Konopnickiej, Zamkowa, Żwirki i Wigury, M. Kublińskiego, Park, Błonia Skawińskie.

Gwarantujemy zabezpieczenie trasy przez służby mundurowe, dlatego zapraszamy dużych i małych rowerzystów.

Rajd rowerowy wsparli sponsorzy: Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „Telekomet” s.c. A.Kania, K.Kania, Adamus Spółka Cywilna ZAPIEKANKI, Gubała Bogdan Anna Zakład produkcji masarskiej s.c., Piekarnia Dąbrowscy, Lokalna Grupa Działania „Blisko Krakowa”, Hurtownia Warzyw i Owoców TOLO, Stolarstwo Budowlane Banaś Kazimierz, Magazyn Rowerowy „Bikeboard”, Towarzystwo Przyjaciół Skawiny, Lajkonik Snacks Sp. z .o.o., Urząd Miasta i Gminy w Skawinie.

Impreza została objęta patronatem medialnym przez: Radio Wawa, Magazyn Rowerowy „Bikeboard” i Portal informacyjny Info Skawina.

Prosimy o zabranie dobrych humorów i kocy piknikowych. W miarę możliwości prosimy o ubranie czegoś w kolorze pomarańczowym.

Trasa przejazdu:

11049454_1852630021628699_620668502406864543_n

Prosimy o polubienie wydarzenia na facebooku: https://www.facebook.com/events/821176474633185/

Poniżej podajemy Regulamin rajdu rowerowego.

Regulamin rajdu rowerowego

ODJAZDOWY-BIBLIOTEKARZ-PLAKAT-małe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *