“Odjazdowy Bibliotekarz” – ZDJĘCIA i FILM z rajdu rowerowego i pikniku z ogniskiem

___IMG_7515Prezentujemy relację FOTO i VIDEO z dzisiejszego wydarzenia w Skawinie, w którym wzięło udział około 150 rowerzystów i miłośników książek. Wydarzenie zapowiadaliśmy w artykule: „Odjazdowy bibliotekarz” – rajd rowerowy i piknik z ogniskiem. Obejrzyjcie krótki materiał filmowy z przejazdu ulicami Skawiny oraz z Błoń Skawińskich, gdzie miał miejsce piknik.

GALERIA ZDJĘĆ:

FILM:

[youtube_sc url=”https://www.youtube.com/watch?v=BXjd5LK6lpA”]

Rajd rozpoczął się o godz. 15.00 na skawińskim Rynku, gdzie na rozgrzewkę rozpoczęto pierwszą turę pytań konkursowych, przekazano informacje o trasie przejazdu oraz przypomniano o bezpieczeństwie podczas przejazdu. Bezpośrednio po tym nastąpił wyjazd.

Przejazd objął ulice miasta Skawina, z jednym przystankiem na kolejną porcję pytań konkursowych.

Rajd skończył się na skawińskich Błoniach, gdzie na strudzonych rowerzystów czekały: ognisko, pieczenie kiełbasek i jabłek, znakowanie rowerów, wymiana książek „Książka za książkę”, zadania konkursowe, tańce i śpiewy.

Trasa obejmowała: Rynek, ulice: Juliusza Słowackiego, Korabnicka, Mikołaja Kopernika, Ogrody, Marii Skłodowskiej-Curie, Obrońców Tobruku, Monte Cassino, Jana Pawła II, Tadeusza Kościuszki, Bartosza Głowackiego, Stanisława Poniatowskiego, Jarosława Dąbrowskiego, Szkolna, Konstytucji 3-go Maja, Żwirki i Wigury, Marii Konopnickiej, Zamkowa, Żwirki i Wigury, M. Kublińskiego, Park, Błonia Skawińskie.

Przejazd zabezpieczały służby mundurowe: Policja, Straż Miejska i OSP Skawina I wraz z wsparciem OSP Skawina II i OSP Borek Szlachecki.

Rajd rowerowy nie odbyłby się w tej formie gdyby nie sponsorzy: Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „Telekomet” s.c. A.Kania, K.Kania, Adamus Spółka Cywilna ZAPIEKANKI, Gubała Bogdan Anna Zakład produkcji masarskiej s.c., Piekarnia Dąbrowscy, Lokalna Grupa Działania „Blisko Krakowa”, Hurtownia Warzyw i Owoców TOLO, Stolarstwo Budowlane Banaś Kazimierz, Magazyn Rowerowy „Bikeboard”, Towarzystwo Przyjaciół Skawiny, Lajkonik Snacks Sp. z .o.o., Urząd Miasta i Gminy w Skawinie.

Impreza została objęta patronatem medialnym przez: Radio Wawa, Magazyn Rowerowy „Bikeboard” i Portal informacyjny InfoSkawina.

9 response to "“Odjazdowy Bibliotekarz” – ZDJĘCIA i FILM z rajdu rowerowego i pikniku z ogniskiem"

 1. Przez: pk Zamieszczono: 21 maja 2015

  Ale mieliśmy szczęście do pogody, to co teraz za oknem jest w stanie rozwalić każdą imprezę plenerową.

 2. Przez: Michał Grzeszczuk Zamieszczono: 18 maja 2015

  Wielkie gratulacje należą się Pani Dyrektor Annie Szatko, pomysłodawczyni i głównej organizatorce wydarzenia! Dziękuję

 3. Przez: dominik Zamieszczono: 17 maja 2015

  Dzięki Redakcjo za relację. Jeśli decydenci nie mieli okazji zobaczyć z za firanki lub opuszczonej żaluzji, tej radosnej zabawy, mogą to teraz oglądać. Dzięki Odjazdowym Bibliotekarkom i całej ekipie zaangażowanej w przygotowanie tej imprezy, Wam wszystkim z którymi jechałem i piknikowałem.

 4. Przez: cyklista czytelnik Zamieszczono: 17 maja 2015

  Trasa przejazdu dla każdego, kto nie jeździ rowerem byle dalej, szybciej niż inni. Dzieci miały okazję zobaczyć jak fajnie jeździ się po asfalcie w towarzystwie rodziców, dziadków, rodziny, sąsiadów, w naszym mieście nieczęsto mają okazję. Zapewne więcej osób czytałoby książki gdyby był ich większy wybór, zwłaszcza jeśli chodzi o nowości.

 5. Przez: M&K J. Zamieszczono: 17 maja 2015

  Wspaniała rodzinna impreza!!! Byliśmy, uczestniczyliśmy i gratulujemy pomysłu i bardzo udanej zabawy w sobotnie popołudnie. Super, że było tyle ludzi i dopisała pogoda. Da się coś w Skawinie fajnego zrobić? Da się!

  • Przez: uczestnik Zamieszczono: 19 maja 2015

   Powodzenie takiej imprezy plenerowej obarczone jest dużym ryzykiem. Nie da się przewidzieć pogody z wielotygodniowym wyprzedzeniem. Tym razem niebiosa sprzyjały uczestnikom i organizatorom. Uczestnicy dobrze się bawili podczas przejazdu rowerami przez miasto oraz na pikniku.

 6. Przez: mól Zamieszczono: 17 maja 2015

  Jak to impreza bez władz lokalnych, oni nie czytają i nie jeżdżą rowerami?

  • Przez: popis Zamieszczono: 18 maja 2015

   Jeździli rowerami w Krakowie robiąc kampanię prezydencką POPiS.

 7. Przez: jg Zamieszczono: 17 maja 2015

  Super !!!
  Brawa dla organizatora i pomysłodawców tej imprezy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *