Odpowiedź Burmistrza Skawiny w sprawie serwisu usterkowego

_Pismo_Usterki_BurmistrzPoczątkiem lutego 2014 roku odebraliśmy pismo od Burmistrza Miasta i Gminy Skawina Pana Adama Najdera w sprawie podniesionej przez nas propozycji stworzenia systemu elektronicznej rejestracji usterek na terenie miasta i gminy. Inicjatywa ta, według nas, umożliwiłaby mieszkańcom zgłaszanie bezpośrednio na stronie internetowej zauważonych braków i usterek w różnych kategoriach (infrastruktura, bezpieczeństwo, zachowanie czystości w gminie, itp.) i monitorowania przebiegu ich usuwania/naprawy.

System obejmowałby w zamyśle zgłaszanie m.in. takich problemów infrastruktury jak: ubytki w drodze, nierówne chodniki dla pieszych, uszkodzone znaki drogowe, przystanki autobusowe itp.; utrudnień w kwestii bezpieczeństwa: brak barierek, przejść dla pieszych w niebezpiecznych miejscach, niedziałające oświetlenie, uszkodzone przeprawy przez rzeki, czy też czystości terenu: nielegalne wysypiska śmieci, niedziałający prawidłowo wywóz śmieci, graffiti na budynkach użyteczności publicznej. Nasza propozycja stawiała na to, by każdy z mieszkańców, użytkowników systemu, mógłby dodawać opis problemu, zdjęcia, linki do filmów oraz zaznaczać dany problem na mapie gminy Skawina.

Na Facebooku działa stworzony przez naszą redakcję specjalnie w tym celu profil Usterki w gminie Skawina a kilka usterek zgłoszonych przez jedną z mieszkanek zostało przekazanych już do Urzędu.

Artykuł

Z treścią naszego pisma skierowanego w grudniu do Urzędu można zapoznać się na stronie: Usterki w gminie Skawina – infrastruktura, bezpieczeństwo, czystość…

A poniżej odpowiedź, którą otrzymaliśmy w tej sprawie od Burmistrza:

_Pismo_Usterki_Burmistrz

Gdy tylko otrzymamy dalsze informacje w sprawie zakończenia prac nad nowym systemem, poinformujemy Państwa o tym na portalu.

A póki co, zachęcamy do wysyłania zgłoszeń usterek na adres redakcji. Dane kontaktowe znajdziecie Państwo w górnej zakładce Kontakt. Wszystkie nadesłane zgłoszenia przekażemy do UMiG Skawina.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *