Odpowiedź dyrektora biblioteki w Skawinie na wniosek o informację publiczną – rejestry umów za 2017 i 2018 r.

10 czerwca 2018 r. pisaliśmy na naszych łamach o braku odpowiedzi Dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej w Skawinie na wniosek z początku kwietnia br. o udostępnienie informacji publicznej w postaci rejestru zawartych przez bibliotekę umów (więcej: TUTAJ). 18 czerwca br. otrzymaliśmy odpowiedź od dyrektora z załączonymi linkami do opublikowanych w Biuletynie Informacji Publicznej rejestrów umów. Zestaw ten zawiera listę umów, które biblioteka zawarła z podmiotami zewnętrznymi, wraz z informacją czego umowa dotyczyła i na jaką kwotę opiewała. Szczegóły znajdziecie Państwo poniżej.

Wniosek o informację publiczną

Przypomnijmy, 5 kwietnia br. wniosek skierowany do MBP w Skawinie brzmiał:

Dzień dobry!
 
Uprzejmie proszę o publikację w BIP rejestru umów za rok 2017 i rok 2018:
 
oraz poinformowanie mnie drogą elektroniczną o udostępnieniu tych rejestrów.
======

Brak odpowiedzi i… wezwanie

Wobec braku odpowiedzi na ten wniosek, rzuciliśmy 10 czerwca 2018 r. Dyrekcji MBP „koło ratunkowe” w postaci wezwania, tym razem do przesłania rejestru umów z lat 2017-2018 (do dnia merytorycznej odpowiedzi na wniosek).
Obyło się więc bez skargi na bezczynność dyrektora biblioteki do wojewódzkiego sądu administracyjnego, bo rejestry zostały w BIP udostępnione i to po tygodniu od naszego wezwania.
 
Odpowiedź mailowa była tej treści:
 

Szanowny Panie Redaktorze, informuję uprzejmie o zaktualizowaniu rejestru umów MBP w Skawinie.

Z wyrazami szacunku

Michał Grzeszczuk

https://bip.malopolska.pl/mbpwskawinie,m,284100,rejstr-umow.html

=====

Jawne rejestry!

Wchodząc zatem na podany przez dyrekcję biblioteki link, możecie Państwo z każdego miejsca na ziemi, o dowolnej porze przeglądać umowy za 2017 i 2018 r.; poniżej przykładowa strona z rejestru umów 2017 r.

a tu z 2018 roku:

Zobacz także:

Wniosek do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Skawinie o udostępnienie w BIP rejestru umów z lat 2017-2018 i… brak odpowiedzi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *