Odpowiedź Urzędu Miasta i Gminy Skawina na pytania o parkowanie na Rynku w Skawinie

Odpowiedz_BurmistrzZ dniem 10 sierpnia 2015 r. przy ul. Rynek w Skawinie, na pierzejach zachodniej oraz południowej, została wprowadzona zmiana organizacji ruchu polegająca na ograniczeniu długości postoju pojazdów na wydzielonych parkingach do 1 godziny. Ograniczenie obowiązuje w godzinach 8:00-18:00. Przedmiotowa zmiana organizacji wprowadzona została – jak napisano na stronie gminy – w celu zwiększenia rotacji pojazdów parkujących na wyznaczonych parkingach. 

W związku z pytaniami mieszkańców, również na forach i w komentarzach, 12 sierpnia 2015 r. postanowiliśmy zapytać Urząd w jaki sposób rozwiązano sprawdzanie i egzekwowanie długości postoju pojazdów w tym określonym, dozwolonym czasie. 

Pytania oraz odpowiedź Urzędu, którą wówczas otrzymaliśmy przedstawiliśmy w artykule z dnia 25 sierpnia 2015 r: Jak to jest z tym godzinnym parkowaniem na Rynku w Skawinie? Prezentujemy odpowiedź Burmistrza

Jednakże odpowiedź ta nie była w pełni satysfakcjonująca, nie tylko dla nas, ale i dla mieszkańców, dlatego też zapytaliśmy Urząd Miasta i Gminy Skawina o kolejne kwestie z tym płatnym parkowaniem związane:

Czy Straż Miejska/Policja będzie prowadzić monitoring (filmowanie na video) każdego kto i o której godzinie wjeżdża na miejsce postojowe i o której godzinie z niego wyjeżdża obliczając czy był do 60 minut czy powyżej?

A jeśli powyżej to będzie upominać, a następnie wystawiać mandat?

Według nas jest to dla funkcjonariuszy policji i SM niewykonalne, jeśli na Rynku nie ma zamontowanego pełnego monitoringu.

Co będzie gdy kierowca odmówi przyjęcia mandatu a przecież może to zrobić, gdyż prawo mu na to pozwala?

Czy jedynym dowodem w sądzie będzie zeznanie strażnika, policjanta?

Czy przeciwdowodem będą zeznania świadków?

Dlaczego nie wprowadzono bloczków z godziną rozpoczęcia parkowania (biletomat lub wypisywane ręcznie) tak, by zarówno kierowca jak i kontrolujący mieli pewność przekroczenia czasu parkowania?

 

Po miesiącu zwłoki ze strony Urzędu, ponowiliśmy prośbę o odpowiedź.

Odpowiedź nadeszła po kolejnych kilku dniach. I oto jego treść:

Dzień dobry,
 
w załączeniu przesyłam skan odpowiedzi na Pana e-mail z dnia 25.09.2015r.
 
Z poważaniem
 
K a t a r z y n a   Ż e l a z o w s k a – p.o. Inspektora
Wydział Inwestycji i Gospodarki Komunalnej
e-mail: katarzynaz@um.skawina.net
 
Urząd Miasta i Gminy w Skawinie
Rynek 14, pok. 5 (I piętro)
tel. /012/ 277 01 81

__

Załącznik:

Odpowiedz_Burmistrz

Zatem – Szanowni Mieszkańcy – czekamy. Jeśli będziemy wiedzieć coś więcej – poinformujemy.

6 response to "Odpowiedź Urzędu Miasta i Gminy Skawina na pytania o parkowanie na Rynku w Skawinie"

 1. Przez: zniesmaczony Zamieszczono: 20 października 2015

  Co ze zmianą organizacji ruchu ul. Krzywa. Projekt, zapowiedzi na oficjalnych stronach UMiG i cisza. Kolejne zadanie z którym burmistrz Rzepisko nie poradził sobie. Trwa to jeszcze dłużej jak opracowanie regulaminu parkowania wokół płyty Rynku.

 2. Przez: kierowca Zamieszczono: 13 października 2015

  Witam,
  nie trzepiajmy sie strzegułów ważne ze to działa naprawde jest gdzie zaparkować, społeczeństwo powinno samo dojrzeć i przestrzegać zasad. Bo cały artykuł świadczy o tym ze polak to dziad, złodziej i bandyta!!!

  • Przez: Słownik Zamieszczono: 14 października 2015

   *szczegółów, aż tak trudno napisać poprawnie jeden wyraz

   • Przez: Słownik 2 Zamieszczono: 19 października 2015

    trzepac mozna dywan, a CZEPIAC mozna sie szczegółów – ciezko jak widac napisac poprawnie dwa wyrazy 😉

  • Przez: parkingowy Zamieszczono: 19 października 2015

   Kierowca owszem działa po 20.00, mnie jeszcze nie udało się znaleźć miejsca do zaparkowania w tygodniu między 15.00 – 16.00. Po godzinie 18.00 na wielu parkingach hula wiatr, jak na płycie Rynku który miał być przyjazną mieszkańcom przestrzenią.
   Na dojrzałość społeczeństwa przyjdzie czas. Oczekuję, że to władza dojrzeje do działania, lub zostanie zmuszona do konkretnych działań na rzecz poprawy środowiska w którym żyjemy. Pieniądze podatników jakie zasilają ich konta są realne w przeciwieństwie do działań.

 3. Przez: czytelnik Zamieszczono: 13 października 2015

  10 sierpnia śmieszna zmiana organizacji ruchu. Wnet połowa października i w przygotowaniu jest Regulamin. Tak to jest gdy szuka się własnych rozwiązań w temacie z którym z którym inne miasta dawno się uporały.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *