Odpowiedź Urzędu Miasta i Gminy Skawina w sprawie zgłoszonej w styczniu 2014 r. usterki nr 2

Działka_SkawinaKońcem stycznia 2014 roku do Urzędu Miasta i Gminy Skawina w ramach systemu usterkowego zainicjowanego przez nasz portal skierowaliśmy zgłoszenie usterki nr 2 autorstwa Pani Elżbiety Sumera pochodzące z facebookowego profilu Usterki w gminie Skawina. Z uwagi na to, że nie otrzymaliśmy od Urzędu żadnej informacji co z przedmiotowym zgłoszeniem się dzieje, parę dni temu przypomnieliśmy się w tej sprawie mailowo. Dziś nadeszła odpowiedź.

Nasz e-mail z dnia 31 stycznia 2014 roku wystosowany do Urzędu Miasta i Gminy Skawina brzmiał:

Szanowni Państwo

W nawiązaniu do korespondencji z połowy stycznia, zgłaszam Państwu drugie zgłoszenie mieszkanki gminy Skawina Pani Elżbiety Sumera, które zostało zamieszczone na profilu facebookowym “Usterki w gminie Skawina” – https://www.facebook.com/pages/Usterki-w-gminie-Skawina/1390351894549578

cyt.:

Elżbieta Sumera

Moi Drodzy to znowu ja,w pracy rozmawiałam na temat waszej strony i koleżanki poprosiły mnie, aby zwrócić waszą uwagę na brak oświetlenia na odcinku drogi/chodnika/znajdującego się zaraz po zejściu z mostu na prawo w kierunku parku. Jest to odcinek bardzo nieprzyjemny ze względu na brak oświetlenia, zarośla a także przesiadujących w pobliżu tego przejścia pijących. Mnóstwo osób wraca tamtędy z pracy, szczególnie kobiety,które pracują na trzy zmiany i przechodzą w nieprzyjemnych porach dnia. Bardzo prosimy o reakcję w tej sprawie.”

Niniejszym zgłaszamy do Państwa powyższą usterkę wraz z prośbą o zajęcie się tym problemem i informację zwrotną.

Dnia 3 kwietnia 2014 roku postanowiliśmy przypomnieć się w tej sprawie Urzędowi (z uwagi niestety na ponad 9 tygodniowy brak reakcji i odpowiedzi). Dziś otrzymaliśmy odpowiedź, której treść publikujemy poniżej:

Dzień Dobry!

Istniejący ciąg pieszy łączący zejście z mostu od ul. Mickiewicza do ul. Browarnej jest umiejscowiony na działce 3176 będącej we władaniu Małopolskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych w Krakowie, która pełni rolę wału ppow. Prowadzenie robót w pasie technicznym działki jest ograniczony i sprowadza sie do bieżących remontów i utrzymania. Do czasu uzyskania opinii na temat zabudowy stanowisk słupowych oraz sieci oświetleniowej nie jesteśmy wstanie określić terminu oraz czy możliwa jest realizacja zadania. O dalszych czynnościach związanych z zdaniem poinformujemy Państwa po otrzymaniu opinii od MZMiUW.

Pozdrawiam!
Rafał Kubas – UMiG Skawina

Działka_Skawinaźródło: geoportal.gov.pl – kliknij aby powiększyć

Zatem jeśli otrzymamy więcej informacji, poinformujemy Państwa o tym na portalu.

Zachęcamy Was do wysyłania kolejnych zgłoszeń (usterek) na adres redakcji. Dane kontaktowe znajdziecie w górnej zakładce Kontakt. Wszystkie nadesłane zgłoszenia przekażemy do UMiG Skawina, ponadto na bieżąco publikujemy je na stronie Facebook, gdzie każdą z nich można na bieżąco komentować.

facebook   profil Usterki w gminie Skawina na Facebooku

Zobacz także:

Odpowiedź Urzędu Miasta i Gminy Skawina w sprawie zgłoszonej w styczniu 2014 r. usterki nr 2

Usterki w gminie Skawina – infrastruktura, bezpieczeństwo, czystość…

Urząd wysłuchał mieszkanki. Buduje zjazd dla wózków i rowerów przy schodach na parking w Skawinie (AKTUALIZACJA)

Przeprojektowanie skrzyżowania ul. Mickiewicza z ul. Tyniecką w Skawinie już za 2 miesiące?

Usterka nr 3 przekazana przez UMiG Skawina do GDDKiA w Krakowie

Usterka nr 3 zgłoszona do Urzędu Miasta i Gminy Skawina

Odpowiedź Burmistrza Skawiny w sprawie serwisu usterkowego

1 response to "Odpowiedź Urzędu Miasta i Gminy Skawina w sprawie zgłoszonej w styczniu 2014 r. usterki nr 2"

  1. Przez: głos Zamieszczono: 9 kwietnia 2014

    Wystarczy lampa na działce 3174 przy samym wale. Tam są lampy tylko nie doprowadzone do końca ulicy Rzecznej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *