Odpowiedź Urzędu w sprawie zgłoszonej usterki nr 34 – brak chodnika przy ul. Przemysłowej [AKTUALIZACJA]

[AKTUALIZACJA 10.01.2019 r.] 29 kwietnia 2018 r. przekazaliśmy do Urzędu Miasta i Gminy Skawina zgłoszoną do naszej redakcji Usterkę nr 34. Nasz czytelnik przesłał zgłoszenie dotyczące  zbyt wąskiego chodnika na wysokości firmy Ferro przy ul. Przemysłowej 7 w Skawinie. Dołączył nawet fotografie. Pisaliśmy o tym w artykule Usterka nr 34 – zbyt wąski chodnik na ul. Przemysłowej w Skawinie.. W tej sprawie właśnie otrzymaliśmy z Urzędu Miasta i Gminy Skawina odpowiedź, którą w całości prezentujemy poniżej.

Treść odpowiedzi e-mailowej z UMiG Skawina otrzymanej 29 maja 2018 r.:

Urząd Miasta i Gminy w Skawinie w załączeniu przesyła odpowiedź na e-mail z dnia 29 kwietnia 2018 r. w sprawie usterki nr 34- zbyt wąskiego chodnika na ul. Przemysłowej w Skawinie.

(AKTUALIZACJA 10 STYCZNIA 2019 r.)

12 grudnia 2018 r. na prośbę zgłaszającego usterkę, dopytaliśmy burmistrza o dodatkowe kwestie:

Szanowni Państwo, w nawiązaniu do zgłoszonej w roku 2018 usterki nr 34:

https://www.infoskawina.pl/usterka-nr-34-zbyt-waski-chodnik-na-ul-przemyslowej-w-skawinie/

oraz Waszej odpowiedzi:

https://www.infoskawina.pl/odpowiedz-urzedu-w-sprawie-zgloszonej-usterki-nr-34-brak-chodnika-przy-ul-przemyslowej/

przesyłamy kolejne zgłoszenie tego dotyczące:

Witam,

Chciał bym powielić usterke (34) z dnia 6 marca br. odnosnie ul. Przemysłowej w Skawinie obok zakładu Ferro, już bedzie prawie rok od zgłoszenia tej usterki i jednoczesnie zaznaczając  ze nic kompletnie nie zostało zrobione dalej ludzie >wydeptuja< “pas zieleni”  lecz zdarzaja sie tacy którym jest mało tego “pasa zieleni” i idą w prost ulicą  pod nadjezdzajace auto, a przypominam jest tam łuk drogi i widocznoiść jest ograniczona dla kierowcy! jeżeli dojdzie do potrącenia czy bedzie można liczyć na miasto które weżnie odszkodowanie na siebie za nie dopilnowanie do należytego bezpieczenstwa pomimo zgłoszeń mieszkanców??  wymalowanie przejscia dla pieszych nie zmusi ludzi do przechodzenia na drugą strone ulicy co widać po wydeptanej  scieżce. Dodatkowo teraz w tym okresie gołoledz, czy snieg nie sprzyja bezpiecznstwu na drogach gminy!

Wydaje sie ze jedynym rozumiejacym problem tego newralgicznego miejsca jest firma FERRO która dla poprawy bezpiecznstwa postawiła znak przed łukiem drogi sygnalizujać  wjazd/wyjazd z firmy w bardzo widoczny sposób brawo za własciwą postawe FERRO.

pozdrawiam, 

  kierowca.

 

Prosimy o odpowiedź.

Redakcja

Odpowiedź Urzędu z dnia 8 stycznia 2019 r.:

Dzień dobry

W nawiązaniu do Państwa e-maila z dnia 12 grudnia 2018 r.  oraz wcześniejszej korespondencji w sprawie usterki nr 34 – zbyt wąski chodnik na ul. Przemysłowej w Skawinie, Urząd Miasta i Gminy  w Skawinie przesyła w załączeniu skan pisma stanowiącego odpowiedź w przedmiotowej sprawie.

3 response to "Odpowiedź Urzędu w sprawie zgłoszonej usterki nr 34 – brak chodnika przy ul. Przemysłowej [AKTUALIZACJA]"

 1. Przez: zgłaszający Zamieszczono: 2 czerwca 2018

  Była chęć podjęcia próby rozmowy z przedstawicielami firmy FERRO w sprawie poprawy bezpieczeństwa na odcinku 10m obok firmy?!
  Martwi mnie taka postawa urzędników na których głosowałem 🙁

 2. Przez: zgłaszający Zamieszczono: 2 czerwca 2018

  Realizacja przejścia dla pieszych niewiele zmieni w tym miejscu rozpędzone samochody nadjeżdzające od strony obwodnicy przy wjezdzie do ferro na łuku drogi nie beda widziec pieszego który nagle znajdzie sie na masce auta chyba ze bedzie przebieganie ludzi przez przejscie?!

 3. Przez: zgłaszający Zamieszczono: 2 czerwca 2018

  Poprosić firme FERRO o przesuniecie ogrodzenia skoro ktoś wydał takie bzdurne pozwolenie nie myśląc na przyszłość!!
  Czego nie robi się dla mieszkańców przed wyborami?!?!
  Proste ktoś zawalił wydał takie pozwolenie to teraz trzeba ten błąd naprawić lub wybrać inna władze która nawet w tak patowych sytuacjach znajdzie właściwe rozwiązanie, a nie tylko półśrodki 🙁

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *