Odpowiedź ZIKITu w sprawie zapytania Czytelnika InfoSkawiny o remont DK nr 44

Jakiś czas temu napisał do nas Czytelnik z prośbą o skierowanie – za naszym pośrednictwem – zapytania do Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie dotyczącego kwestii modernizacji odcinka drogi krajowej nr 44 od węzła Skawina do początku obwodnicy Skawiny. Odpowiedź przyszła po kilkunastu dniach. Publikujemy ją dla Państwa poniżej.

W nawiązaniu do zapytania naszego Czytelnika (treść oryginalna wiadomości poniżej), 13 lipca 2018 r. poprosiliśmy krakowski ZIKIT o odpowiedź:
 
„​Witam,

Mam prośbę. Czy możecie państwo zapytać za pośrednictwem państwa portalu  krakowski ZiKiT czy planują jakąkolwiek modernizację odcinka DK 44 pomiędzy węzłem Skawina a początkiem  obwodnicy Skawiny. Temat oczywiście nie jest nowy ale minęły już chyba lata jak nasi włodarze mówią że zastanawiają się nad problemem. Liczę że jako redakcja otrzymacie Państwo wyczerpującą odpowiedź którą będzie można opublikować. Swoją drogą podobne pytanie wysłałem niedawno do GDDKiA i tam uzyskałem odpowiedź że ten odcinek jest w zarządzie miasta i to miasto może realizować na nim przebudowy. GDDKiA realizuje tego typu inwestycje poza granicami miasta. Co do przebudowy samego węzła skawina napisali że ta prawdopodobnie  będzie rozważona przy poszerzaniu autostrady co nastąpi nie  wcześniej niż  po 2025r.

Jeśli zamierzacie państwo publikować treść tego listu- wyrażam zgodę

Pozdrawiam
Czytelnik”

 
Oto odpowiedź, która nadeszła na naszą skrzynkę redakcyjną 24 lipca br.:
 

1 response to "Odpowiedź ZIKITu w sprawie zapytania Czytelnika InfoSkawiny o remont DK nr 44"

  1. Przez: czytelnik Zamieszczono: 4 sierpnia 2018

    Co do przebudowy samego węzła skawina napisali że ta prawdopodobnie będzie rozważona przy poszerzaniu autostrady co nastąpi nie wcześniej niż po 2025r.
    Do tego czasu wszystko się zakorkuje, nie tylko między Krakowem a Skawiną. Autostrada również nie będzie już wydolna, chyba wszyscy mają tego świadomość, to niestety długoterminowe umowy z koncesjonariuszami zgotowały ten los. Za dziesięć lat w niektórych miastach ilość samochodów wzrosła o 50 procent, jeśli ten trend się utrzyma to do dwóch lat będzie całkowity paraliż na DK44.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *