OFICJALNE wyniki wyborów Burmistrza Miasta i Gminy Skawina oraz Radnych do Rady Miejskiej w Skawinie

PKW_SkawinaZnamy już oficjalne wyniki podane przez MKW w Skawinie. 33 945 osób było uprawnionych do głosowania w gminie Skawina w niedzielnych wyborach samorządowych, natomiast wyborców, którym wydano karty do głosowania – 15 715. Tym samym frekwencja wyborcza w gminie Skawina wyniosła 46,29%. Głosów ważnych na kandydatów na burmistrza oddano 15 339.

WYNIKI wyborów na BURMISTRZA:

Paweł Kolasa (KW “Nasze Miasto, Nasza Gmina”) 5440 głosów (35,47%) – przechodzi do II tury wyborów

Norbert Rzepisko (KW Prawo i Sprawiedliwość) – 4756 głosów (31,01%) – przechodzi do II tury wyborów

Anna Wąsowicz (KWW Anny Wąsowicz – Kontrast) – 3381 głosów (22,04%)

Ryszard Majdzik (KWW Ryszarda Majdzika) – 1762 głosy (11,49%)

– Protokół z wyborów Burmistrza Miasta i Gminy Skawina –

– Uchwała o ponownym głosowaniu (II tura) –

Głosowanie (II tura) na burmistrza miasta i gminy Skawina odbędzie się dnia 30 listopada 2014 r. w godzinach od 7:00 do 21:00, w tych samych lokalach wyborczych, co w dniu 16 listopada 2014 r.

 

WYNIKI wyborów na RADNYCH RM w SKAWINIE:

ODDANE GŁOSY:

Okręg wyborczy nr 1:

SKAWINA (Osiedle Nr 1 „Przemysłowe” i Osiedle Nr 7 „Samborek”) ulice: Bagienki; Działkowców; Energetyków; Hallerów; Hutników; Kwiatowa; Łąkowa od numeru 1 do końca ogródków działkowych; Piastowska; Józefa Piłsudskiego; Podbory; Podgórki; Podwale; Robotnicza; Sąsiedzka; Skawińska; Tyniecka; Wojska Polskiego; Żwirowa.

Grażyna Koń – 310 głosów (KW Prawo i Sprawiedliwość)

Jadwiga Tylek – 269 głosów

Leszek Nowak – 211 głosów

Klaudia Badura – 82 głosy

Okręg wyborczy nr 2:

SKAWINA (Osiedle Nr 2 „Stare Miasto”) ulice: 29 Listopada dom prywatny Nr 3, numery nieparzyste od 3a do końca; Babetty; Stefana Batorego; Browarna; Estery; Jana Kilińskiego; Kolejowa; Konopnickiej; Kościelna; Mikołaja Kopernika numery nieparzyste od 1 do 11D oraz numery parzyste od początku ulicy do skrzyżowania z ul. 29 listopada z ul. Słoneczną; Korabnicka numery parzyste 2 do 56 i numery nieparzyste 1do 29; Korabnicka Boczna; Krakowska numery parzyste od 2 do 26 i numery nieparzyste od 1 do torów kolejowych; Krzywa; Adama Mickiewicza; Niepodległości; Okrężna; Pokoju; Księdza Jerzego Popiełuszki odcinek od ul. Krakowskiej do 29 Listopada; Rynek; Rzeczna; Władysława Sikorskiego; Juliusza Słowackiego; Jana Sobieskiego; Spółdzielcza; Księdza Troski; Węgierska; Kazimierza Wielkiego; Wspólna; Zamkowa; Żwirki i Wigury numery parzyste 2 do 10 i numery nieparzyste 1 do 7.

Anna Wąsowicz – 265 głosów (KWW Anny Wąsowicz – Kontrast)

Jerzy Okarmus – 153 głosy

Ewa Helbin – Czyżowska – 124 głosy

Bożena Pawlik – 82 głosy

Łukasz Kaczmarczyk – 47 głosów

Okręg wyborczy nr 3:

SKAWINA ( 1.Osiedle Nr 3 „Kościuszki” i Osiedle Nr 9 „Radziszowskie”) ulice: 29 listopada bloki numer 1 i 3, numery parzyste od 2 do 24; Armii Krajowej; Dębca; Falbówki; Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego; Gościnna; Groble; Konstytucji 3 Maja; Marka Kublińskiego; Księdza Jerzego Popiełuszki numery parzyste od 2 do końca; Nad Potokiem; Feliksa Pukły; Radziszowska; Różana; Spacerowa; Spokojna; Szkolna; Willowa; Wyrwisko; Żwirki i Wigury od numeru 12 do końca.

Artur Wątor – 202 głosy (KWW Skawina Jutra)

Joanna Cholewa – 140 głosów

Maria Blus – 134 głosów

Dawid Zamysłowski – 133 głosy

Marta Brożek – 69 głosów

Elżbieta Jastrzębska – 58 głosów

Andrzej Wałkowicz – 12 głosów

Okręg wyborczy nr 4:

SKAWINA ( 2. Osiedle Nr 3 „Kościuszki”) ulice: Ignacego Daszyńskiego; Jarosława Dąbrowskiego; Aleksandra Głowackiego; Tadeusza Kościuszki; Józefa Ignacego Kraszewskiego; Plac doktora Jerzego Polańskiego; Józefa Poniatowskiego; Kazimierza Pułaskiego; Stefana Żeromskiego.

Ryszard Majdzik – 249 głosów (KWW Ryszarda Majdzika)

Barbara Droździewicz – 183 głosy

Stanisław Grodecki – 125 głosów

Stanisław Stachyra – 72 głosy

Okręg wyborczy nr 5:

SKAWINA (1.Osiedle Nr 5 „Korabniki”) ulice: Brzozowa; Cicha; Jodłowa; Kalinowa; Kasztanowa; Kopernika numery nieparzyste od 17A do 51B; Kopernika numery parzyste od 32 do 42; Korabnicka numery nieparzyste od 29A do 71; Korabnicka numery parzyste od 58 do 104; Sadowa numery nieparzyste od 1 do 17N; Sadowa numery parzyste od 2 do 20E.

Adam Najder – 173 głosów (KW Forum Mieszkańców Miasta i Gminy Skawina)

Łukasz Samborski – 114 głosów

Damian Nowaczyk – 108 głosów

Andrzej Czopek – 97 głosów

Stefan Wykurz – 11 głosów

Okręg wyborczy nr 6:

SKAWINA (1. Osiedle Nr 4 „Ogrody” ) ulice: Jaśminowa; Kopernika numery nieparzyste od 13 do 15; Kopernika numery parzyste 2, 2A, 2D, 2F,2h; Kopernika numery parzyste od 4 do 30A; Słoneczna Nr 1 i od 1A do 1D; Słoneczna numery nieparzyste od 3 do 9; Słoneczna numery 2, 4, 6; ul.29 listopada numery parzyste od 26 do końca; Wesoła.

Eugeniusz Zając – 249 głosów

Marcin Kuflowski – 246 głosów

Sebastian Krasny – 159 głosy

Bogdan Krupa – 119 głosów

Jerzy Wątor – 81 głosów

Okręg wyborczy nr 7:

SKAWINA (2.Osiedle Nr 4 „Ogrody” ) ulice: Ogrody; Księdza Jerzego Popiełuszki numery nieparzyste od 7 do 13; Marii Skłodowskiej- Curie.

Antoni Sapała – 201 głosów (KW „Nasze Miasto, Nasza Gmina”)

Tomasz Papież – 183 głosy

Mateusz Gdula – 82 głosy

Gabriela Prokocka – Kazek – 80 głosów

Jerzy Sękara – 53 głosy

Andrzej Tatko – 37 głosów

Grażyna Kasprzyk – 35 głosów

Okręg wyborczy nr 8:

SKAWINA (3.Osiedle Nr 4 „Ogrody”) ulice: Słoneczna numery parzyste od 8 do 18; Słoneczna numery nieparzyste od 11 do końca; Księdza Jerzego Popiełuszki numery nieparzyste od 15 do końca.

Łukasz Raczkowski – 223 głosy (KW Prawo i Sprawiedliwość)

Małgorzata Zawartka – 210 głosów

Krzysztof Jaskuła – 149 głosy

Ewa Zuch – 103 głosy

Franciszek Kubala – 95 głosów

Okręg wyborczy nr 9:

SKAWINA (2. Osiedle Nr 5 „Korabniki”) ulice: Batalionów Chłopskich; Graniczna; Kopernika numery nieparzyste od 51C do końca; Kopernika numery parzyste od 44 do końca; Korabnicka numery nieparzyste od 73 do końca; Korabnicka numery parzyste od 106 do końca; Leśna; Łanowa na południe od torów kolejowych do końca ulicy; Pasternik; Sadowa numery nieparzyste od 19 do końca; Sadowa numery parzyste od 22 do końca; Wiklinowa; Stanisława Wyspiańskiego.

Stanisław Skuta – 221 głosów (KW Prawo i Sprawiedliwość)

Andrzej Spyrka – 181 głosów

Marek Spólnik – 147 głosów

Iwona Gwoździkowska – 102 głosy

Okręg wyborczy nr 10:

SKAWINA ( 1. Osiedle Nr 6 „Bukowskie”) ulice: Bukowska od 1 do 11B; Jana Pawła II.

Stanisław Pac – 131 głosów (KWW Anny Wąsowicz – Kontrast)

Artur Pawłowski – 118 głosów

Lidia Pycińska – 97 głosów

Agnieszka Kierzkowska – 72 głosy

Józef Przewoźniak – 56 głosów

Okręg wyborczy nr 11:

SKAWINA ( 2.Osiedle Nr 6 „Bukowskie”) ulice: Altanowa, Bukowska od 12 do końca; Monte Casino; Na Stoku; Witosa.

Marek Fugiel – 200 głosów (KW Forum Mieszkańców Miasta i Gminy Skawina)

Andrzej Bobula – 145 głosów

Maciej Przebinda – 69 głosów

Marcin Szymon Paździor – 51 głosów

Adrian Nowak – 36 głosów

Okręg wyborczy nr 12:

SKAWINA ( Osiedle Nr 8 „Rzepnik”) ulice: Adama Asnyka; Jagielnia; Krakowska od torów kolejowych do końca; Lipowa; Łąkowa od ogródków działkowych do końca; Łanowa odcinek na północ od torów kolejowych; Nad Wodą; Feliksa Pachla; Pisary; Polna; Przemysłowa; O.Adama F. Studzińskiego; Szwedzka; Torowa; Torowa Boczna; Za Górą; Zielona; mjr Jana Żychonia.

Karol Kościelny – 176 głosów (KW Prawo i Sprawiedliwość)

Żaneta Kotula – 134 głosy

Leszek Kryda – 65 głosów

Józef Konarski – 56 głosów

Patryk Mrowiec – 29 głosów

Okręg wyborczy nr 13:

Sołectwa: KOPANKA, OCHODZA

Norbert Rzepisko – 392 głosy (KW Prawo i Sprawiedliwość)

Grzegorz Lelek – 241 głosów

Robert Knapik – 83 głosy

Krzysztof Zajda – 28 głosów

Okręg wyborczy nr 14:

Sołectwa: JURCZYCE, RADZISZÓW ulice: Brzegi, Chorzyny, Drożdżownik, Górki, Górna, Jarzębinowa, Jaśminowa, Kolejowa, Kolorowa, Leniecka, Lipowa, Łanowa, Podwale, Prosta, Przemysłowa, Różana, Słoneczna, Torowa, Wąska, Wąwozowa, Zacisze, Zawodzie, Zimnowiec

Józef Niechaj – 469 głosów (KW Prawo i Sprawiedliwość)

Witold Mazgaj – 153 głosy

Jerzy Kłępa – 137 głosów

Adam Woźniczka – 70 głosów

Okręg wyborczy nr 15:

Sołectwo: RADZISZÓW ulice: posesje bez ulicy, Cicha, Jagodowa, Jagodowa Boczna, Jana Pawła II, Kamienna, Kęciki, Kościelna, Krótka, Kwiatowa, Leśna, Łąkowa, Modrzewiowa, Nad Pasieką, Nad Potokiem, Podlesie, Pod Górą, Polna, Rynek, Siedliska, Skawińska, Spacerowa, Szkolna, Widokowa, Wodna, Wspólna, Wytrzyszczek, Zadworze, Zadworze Górne, Żwirowa.

Zdzisława Bała – 552 głosy (KW „Nasze Miasto, Nasza Gmina”)

Jarosław Zapała – 62 głosy

Paweł Filipczyk – 49 głosów

Barbara Okarmus – 40 głosów

Okręg wyborczy nr 16:

Sołectwo: WOLA RADZISZOWSKA.

Witold Grabiec – 384 głosy (KW Prawo i Sprawiedliwość)

Anna Chromy – 248 głosów

Stefan Jezioro – 213 głosów

Agnieszka Szczyrbak – 7 głosów

Okręg wyborczy nr 17:

Sołectwa: KRZĘCIN, GRABIE, POLANKA HALLERA.

Antoni Bylica – 577 głosów (KW „Nasze Miasto, Nasza Gmina”)

Rafał Bober – 194 głosów

Sławomir Grabiec  – 147 głosów

Mirosław Pulikowski – 43 głosy

Magdalena Pobożniak – 32 głosy

Okręg wyborczy nr 18:

Sołectwa : JAŚKOWICE, POZOWICE.

Ewa Masłowska – 247 głosów (KW Prawo i Sprawiedliwość)

Magdalena Sak  – 183 głosy

Edward Nowak – 101 głosów

Zbigniew Dziobek – 93 głosów

Łukasz Tworzydło – 66 głosów

Okręg wyborczy nr 19:

Sołectwa : FACIMIECH, WIELKIE DROGI.

Mirosław Śliwa – 198 głosów (KW Prawo i Sprawiedliwość)

Halina Marczyńska – 185 głosów

Wawrzyniec Ożóg – 134 głosy

Krzysztof Gworek – 73 głosy

Dariusz Przebinda – 20 głosów

Okręg wyborczy nr 20:

Sołectwa : BOREK SZLACHECKI, ZELCZYNA.

Janina Rączka – 489 głosów (KW „Nasze Miasto, Nasza Gmina”)

Janusz Śmiech – 418 głosów

Maria Sęk – 146 głosów

Sławomir Kałwa – 18 głosów

Lesław Cyganik – 14 głosów

Okręg wyborczy nr 21:

Sołectwa : RZOZÓW, GOŁUCHOWICE.

Grzegorz Klimas – 324 głosy (KW „Nasze Miasto, Nasza Gmina”)

Andrzej Wrzoszczyk – 280 głosów

Dawid Lelek – 79 głosów

Anna Jackowska – 50 głosów

 

– Protokół z wyborów do Rady Miejskiej w Skawinie –

Źródło:
BIP Gminy Skawina

1 response to "OFICJALNE wyniki wyborów Burmistrza Miasta i Gminy Skawina oraz Radnych do Rady Miejskiej w Skawinie"

  1. Przez: gość Zamieszczono: 19 listopada 2014

    A w powiecie krakowskim tak:

    Rada liczy
    29-osób

    Polskie
    Stronnictwo Ludowe zdobyło 10 mandatów * Zofia Pyla, gmina Liszki, 57 lat *
    Małgorzata Elżbieta Mardyła, gmina Mogilany, 54 lata * Jerzy Leszek Batko,
    gmina Świątniki Górne, 57 lat * Włodzimierz Wiktor Okrajek, gm.
    Kocmyrzów-Luborzyca, 53 l. * Krzysztof Janusz Malik, gmina Kocmyrzów-Luborzyca,
    54 lata * Piotr Trzcionka, gmina Skała, 48 lat * Jerzy Włodzimierz Wnęk, gmina
    Krzeszowice, 54 lat * Krystyna Joanna Janecka, gmina Wielka Wieś, 63 lata *
    Stanisław Żak, gmina Skawina, 66 lat * Bogdan Wojciech Bogdali, gmina Skawina,
    59 lat

    Prawo I
    Sprawiedliwość * Paweł Stanisław Miś, gmina Liszki, 34 lata * Wanda Kułaj,
    gmina Świątniki Górne, 63 lata * Włodzimierz Tochowicz, gmina Słomniki, 64 lata
    * Elżbieta Duda, gm. Skała, 51 lat * Wojciech Łukasz Pałka, gmina Krzeszowice,
    33 lata * Piotr Goraj, gmina Wielka Wieś, 59 lat * Krzysztof Stanisław Gębala,
    gmina Skawina, 52 lata * Arkadiusz Marek Wrzoszczyk, gmina Skawina, 44 lata *
    Wiesław Marek Woch, gmina Zabierzów, 56 lat

    Platforma
    Obywatelska 5 * Janina Rozalia Grela, okręg gm. Liszki (zam. Zabierzów) 66 lat
    * Stanisława Zofia Grzęda, gmina Krzeszowice, 55 lat * Wojciech Bosak, gmina
    Zielonki, 51 lat * Łukasz Paweł Krupa, gmina Skawina, 31 lat * Alicja Barbara
    Wójcik, gmina Zabierzów, 54 lata

    Porozumienie
    Podkrakowskie 4 * Tadeusz Nabagło, gmina Jerzmanowice-Przeginia, 56 lat *
    Janina Lasoń, gmina Krzeszowice 63 lata * Wojciech Tadeusz Karwat, gmina
    Zielonki, 51 lat * Józef Krzyworzeka, gmina Zabierzów, lat 62

    Wspólnota Samorządowa Powiatu Krakowskiego 1 *
    Marek Piekara, gmina Iwanowice, 52 lata

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.