Okulary przeciwsłoneczne dla kobiet – czym należy kierować się przy wyborze? [art. nadesłany]

Letnia stylizacja nie może obejść się bez pary okularów przeciwsłonecznych. Jednak są one nie tylko modnym dodatkiem. Przede wszystkim chronią one narząd wzroku przed negatywnymi skutkami działania promieni UV.  Na rynku jest dostępnych mnóstwo marek i modeli w różnych przedziałach cenowych. Jakie wybrać, aby były nie tylko modnym akcesorium, ale także skuteczną ochroną?

 

Dlaczego używanie okularów przeciwsłonecznych jest tak ważne?

Mogłoby się wydawać, że rolą okularów przeciwsłonecznych jest po prostu zmniejszenie natężenia światła, jakie dociera do naszych oczu. Ten efekt widzimy oczywiście natychmiast po założeniu okularów. Jednak to, czego nie odczuwamy bezpośrednio po założeniu, to skutek działania filtrów UV. Ograniczają one ilość szkodliwego promieniowania, jakie dociera do oczu użytkownika. Dzięki temu chronią oczy przed konsekwencjami jego działania, takimi jak np. uszkodzenie siatkówki. Dlatego tak ważne jest, aby wybierać sprawdzone produkty od znanych producentów, którzy stosują odpowiednie filtry UV w swoich okularach.

Czy okulary z sieciówki czy bazaru to dobry pomysł?

Niestety, choć tego typu produkty mają niskie ceny, nie chronią one w żaden sposób oczu, a nawet mogą potęgować szkodliwe działanie promieniowania UV. Przyciemniane plastiki powodują rozszerzenie źrenicy, ale nie posiadają żadnych filtrów, przez co oczy są jeszcze bardziej narażone na działanie promieni ultrafioletowych. Jeżeli chcesz mieć pewność, że kupujesz produkty, które będą bezpieczne dla Twoich oczu, wybierz te ze sklepu optycznego. Ich cena jest nieco wyższa, jednak w parze z tym idzie nieporównywalnie lepsza jakość. Takie damskie okulary na słońce mogą posłużyć Ci przez wiele lat.

Jakie okulary warto wybrać?

Jeżeli masz pewność, że wybierasz okulary ze sprawdzonego sklepu optycznego, to właściwie jedynym ograniczeniem jest tylko wyobraźnia. Takie dobrej jakości okulary z filtrami wcale nie muszą być nudne. Produkty tego typu mają w swojej kolekcji nawet najbardziej prestiżowe domy mody.  Damskie okulary przeciwsłoneczne Versace są pięknie wykonane, oczywiście zapewniając przy tym odpowiednią ochronę narządu wzroku. Dla osób, które zawsze marzyły o dodatku od znanego projektanta, będzie to idealny wybór. Okulary od Versace są synonimem szyku i luksusu. Zadowolą nawet najbardziej wymagające panie, a dzięki wyposażeniu szkieł w filtry UV oraz polaryzację, ochronią oczy. Jednak niekoniecznie musisz kupować okulary od projektanta, aby cieszyć się dobrą ochroną i stylem.

Gdzie szukać najlepszych okazji?

W sklepie wOkularach.pl znajdziesz modele z różnej półki cenowej. Kupując okulary na tej stronie można sporo zaoszczędzić.  Niektóre okulary przeciwsłoneczne są tańsze nawet o 30% w porównaniu z cenami ze sklepów stacjonarnych. To jeden z największych sklepów z okularami, mający ogromny wybór marek, dzięki czemu każdy może znaleźć coś dla siebie. Dużą popularnością cieszą się damskie okulary przeciwsłoneczne Solano. Są niezwykle stylowe, ale także funkcjonalne. Z pewnością będą doskonałym uzupełnieniem niejednej letniej stylizacji.

Czy okulary przeciwsłoneczne są tylko na lato?

Wbrew pozorom nie. Szkodliwe promieniowanie UV dociera do naszych oczu nawet w chłodniejsze miesiące, dlatego nie rezygnuj z nich w okresie jesienno-zimowym. Okulary przeciwsłoneczne z dobrymi filtrami są koniecznością, jeśli spędzasz dużo czasu na dworze w słoneczne dni, które przecież zdarzają się nie tylko latem. Są także wskazane dla kierowców, bo w nich oczy mniej się męczą, a jazda staje się bezpieczniejsza. Inną ciekawą zaletą dobrych okularów z filtrami UV jest ich pozytywny wpływ na stan skóry wokół oczu. Ograniczają oddziaływanie promieni ultrafioletowych na skórę, dzięki czemu chronią włókna kolagenowe przed degradacją. Zapobiegają także mrużeniu oczu, które jest jednym z głównych przyczyń powstawania tzw. kurzych łapek. Dlatego dla zdrowia i urody rekomendujemy noszenie dobrej jakości okularów przeciwsłonecznych przez cały rok.

Powyższy materiał stanowi artykuł sponsorowany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *