Orszak Trzech Króli w Skawinie

_plakatOTK2016Dnia 6 stycznia 2016 r. na skawińskim rynku po raz trzeci oddadzą pokłon Bogu Wcielonemu trzy orszaki, które wyruszą z trzech punktów miasta o godzinie 11.30. Orszak Czerwony wyruszy  spod Gimnazjum nr 2, Orszak Zielony spod Szkoły Podstawowej nr 1, a Orszak Niebieski spod Szkoły Podstawowej nr 2. Pokłon Trzech Króli z orszakami, pasterzy, aniołów i pozostałych uczestników zaplanowany jest na godzinę 11.45. na Skawińskim Rynku.

Wspólne kolędowanie zakończy się Mszą Świętą o 12.30 w Kościele pw. ŚŚ App Szymona i Judy Tadeusza. Hasło tegorocznego Orszaku to: „Nade wszystko miłosierdzie” – Miłość. Pokój. Przebaczenie. W dniu Orszaku będzie zorganizowana ogólnopolska kwesta na odbywające się w przyszłym roku w Polsce Światowe Dni Młodzieży, a dokładniej “Dni w Diecezjach”.

Organizatorami  III Orszaku Trzech Króli w Skawinie przy wsparciu Fundacji Orszak Trzech Króli są Zespół Katolickich Szkół im. Jana Pawła II, Urząd Miasta i Gminy Skawina oraz Centrum Kultury i Sportu w Skawinie.

_plakatOTK2016

Źródło:
Joanna Stadnik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *