Ośmiu mężczyzn zatrzymanych w Skawinie. Niszczyli elewacje i wybijali szyby.

pic.phpPolicjanci z komisariatu w Skawinie zatrzymali ośmiu młodych mężczyzn podejrzewanych o zniszczenie elewacji (graffiti) i wybicie szyb w budynku przy ul. Wyspiańskiego.

Do zdarzenia doszło wczoraj (29 października 2013 r.) wieczorem. Grupa młodzieży podeszła pod budynek zaopatrzona w farby i pędzle, a sądząc, że panujący już mrok czyni ich niewidocznymi dla innych osób rozpoczęli malowanie napisów o treści kibicowskiej na ścianach. Wbrew ich przypuszczeniom, zachowanie to zaobserwował świadek, który zaraz zatelefonował na policję.

Kiedy funkcjonariusze dojechali na miejsce zastali tam zaskoczonych „malarzy”. Cała ósemka została zatrzymana, wśród nich były trzy osoby nieletnie. Żaden z zatrzymanych nie był dotychczas karany. Policjanci zaplanowali na dzisiaj przedstawienie zarzutów pełnoletnim zatrzymanym zaś sprawa wobec nieletnich trafi do sądu rodzinnego. Kodeks karny przewiduje dla dorosłych karę pozbawienia wolności  do 5 lat.

Właściciel budynku stwierdził, że prócz zniszczenia elewacji sprawcy rozbili też kilka szyb w oknach. Straty swoje wycenił na ponad 3,5 tys. zł.

Obecnie sprawdzamy, czy zatrzymani w podobny sposób niszczyli inne budynki.

Źródło:
Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *