Otwarcie ogólnodostępnego boiska w Jaśkowicach (ZDJĘCIA)

30 czerwca 2017 r. po godzinie 18:00 zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Sołtys Jaśkowic wraz z przedstawicielem młodzieży dokonali oficjalnego otwarcia odrębnego dojścia do boiska szkolnego w Jaśkowicach. Od tego momentu dzieci i młodzież Sołectwa Jaśkowice będą mogli korzystać z boiska dotychczas niedostępnego w okresie wolnym od nauki (weekendy, wakacje). Otwarcia dokonano bardzo oficjalnie, poprzez przecięcie wstęgi wstęgi na bramie wejściowej. Następnie grupa zawodników OSP Jaśkowice, grupa dzieci i młodzieży w towarzystwie Przewodniczącego Komisji Kultury, Sportu i Rekreacji Rady Miejskiej w Skawinie Pana Karola Kościelnego oraz lokalnej telewizji weszła na murawę boiska.

Przewodniczący Komisji przed kamerą TV Skawina podziękował Sołectwu za pionierski pomysł z ogólnodostępnością boiska szkolnego. Jest to jedyne boisko szkolne na terenie Gminy Skawina, które w ten sposób pełni swoją rolę. Sołtys podarował 2 nowe piłki młodzieży i dzieciom oraz poprosił o szanowanie murawy i o dbanie o estetyczny wygląd tego obiektu. Następnie rozegrano pierwszy mecz 2 x po 15 minut.  Po meczu Sołtys zaprosił wszystkich na grilla do Remizy OSP.

W okresie wakacji, oraz w soboty i niedziele dzieci i młodzież będą mogli bez ograniczenia korzystać z boiska szkolnego, które teraz jest w zarządzaniu przez Sołectwo. Sołtys prosi jednocześnie o przestrzeganie Regulaminu, który jest zamontowany przez wejściem.

GALERIA ZDJĘĆ (fot. dzięki uprzejmości Józefa Tomczaka i Bronisława Biesia):

Materiał VIDEO (TV SKAWINA):

[youtube_sc url=”https://www.youtube.com/watch?v=7uOYqNNsJb4″ width=”540″]

9 response to "Otwarcie ogólnodostępnego boiska w Jaśkowicach (ZDJĘCIA)"

 1. Przez: Mieszkaniec Zamieszczono: 5 lipca 2017

  grupa młodzieży i Mieszkaniec 2 pisz odstępach czasowych HA, HA, HA

 2. Przez: Mieszkaniec Zamieszczono: 5 lipca 2017

  SUPER jest boisko . Możemy zlikwidować miejsce niebezpieczne w Jaśkowicach

 3. Przez: Mieszkaniec Zamieszczono: 4 lipca 2017

  Witam jest Pan członkiem Rady Sołeckiej związku z czym mam pytanie ile kosztowało to przedsięwzięcie i kto za to zapłacił?

  • Przez: InfoSkawina Zamieszczono: 5 lipca 2017

   Szanowny Mieszkańcu, portal prowadzi kilka osób, a jeśli chodzi o koszty tej inwestycji, to zachęcamy do śledzenia BIPu i rejestru umów zawartych przez Gminę Skawina, który to rejestr dzięki portalowi InfoSkawina jest tam zamieszczany.
   Tam znajdzie Pan m.in. informacje, o które Pan prosi. Podajemy bezpośredniego linka:
   https://bip.malopolska.pl/umigskawina,a,1337998,rejestr-umow-2017-czerwiec.html
   Jeśli ma Pan ochotę, może Pan również poprosić UMiG w Skawinie o skan tej umowy na maila, do czego zachęcamy, bo Jawność Sprzyja! Pozdrawiamy!

  • Przez: grupa młodzieży z Jaśkowic Zamieszczono: 5 lipca 2017

   A czy to ważne, kto za to zapłacił? Zapewne Gmina Skawina. My się cieszymy, że możemy teraz korzystać z boiska. Nie musimy biegać po pastwiskach, uciekać przez psami, prosić o wykoszenie. My się cieszymy z tego co mamy. Jak Piotrek powiedział przez kamerą TV. Wystarczy nam tylko to boisko. Wielkie brawa dla Sołtysa, Gminy i Dyrektora Szkoły.

   • Przez: grupa młodzieży z Jaśkowic Zamieszczono: 5 lipca 2017

    przepraszam, Michał

 4. Przez: Mieszkaniec Zamieszczono: 4 lipca 2017

  Nie wiem czy sz.P redaktor zauważył, iż Wiślanie Jaśkowice awansowali do III Ligi piłkarskiej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *