Otwarcie ogólnodostępnego boiska w Jaśkowicach (ZDJĘCIA)

30 czerwca 2017 r. po godzinie 18:00 zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Sołtys Jaśkowic wraz z przedstawicielem młodzieży dokonali oficjalnego otwarcia odrębnego dojścia do boiska szkolnego w Jaśkowicach. Od tego momentu dzieci i młodzież Sołectwa Jaśkowice będą mogli korzystać z boiska dotychczas niedostępnego w okresie wolnym od nauki (weekendy, wakacje). Otwarcia dokonano bardzo oficjalnie, poprzez przecięcie wstęgi wstęgi na bramie wejściowej. Następnie grupa zawodników OSP Jaśkowice, grupa dzieci i młodzieży w towarzystwie Przewodniczącego Komisji Kultury, Sportu i Rekreacji Rady Miejskiej w Skawinie Pana Karola Kościelnego oraz lokalnej telewizji weszła na murawę boiska.

Przewodniczący Komisji przed kamerą TV Skawina podziękował Sołectwu za pionierski pomysł z ogólnodostępnością boiska szkolnego. Jest to jedyne boisko szkolne na terenie Gminy Skawina, które w ten sposób pełni swoją rolę. Sołtys podarował 2 nowe piłki młodzieży i dzieciom oraz poprosił o szanowanie murawy i o dbanie o estetyczny wygląd tego obiektu. Następnie rozegrano pierwszy mecz 2 x po 15 minut.  Po meczu Sołtys zaprosił wszystkich na grilla do Remizy OSP.

W okresie wakacji, oraz w soboty i niedziele dzieci i młodzież będą mogli bez ograniczenia korzystać z boiska szkolnego, które teraz jest w zarządzaniu przez Sołectwo. Sołtys prosi jednocześnie o przestrzeganie Regulaminu, który jest zamontowany przez wejściem.

GALERIA ZDJĘĆ (fot. dzięki uprzejmości Józefa Tomczaka i Bronisława Biesia):

Materiał VIDEO (TV SKAWINA):

[youtube_sc url=”https://www.youtube.com/watch?v=7uOYqNNsJb4″ width=”540″]

9 response to "Otwarcie ogólnodostępnego boiska w Jaśkowicach (ZDJĘCIA)"

 1. Przez: Mieszkaniec Zamieszczono: 5 lipca 2017

  grupa młodzieży i Mieszkaniec 2 pisz odstępach czasowych HA, HA, HA

 2. Przez: Mieszkaniec Zamieszczono: 5 lipca 2017

  SUPER jest boisko . Możemy zlikwidować miejsce niebezpieczne w Jaśkowicach

 3. Przez: Mieszkaniec Zamieszczono: 4 lipca 2017

  Witam jest Pan członkiem Rady Sołeckiej związku z czym mam pytanie ile kosztowało to przedsięwzięcie i kto za to zapłacił?

  • Przez: InfoSkawina Zamieszczono: 5 lipca 2017

   Szanowny Mieszkańcu, portal prowadzi kilka osób, a jeśli chodzi o koszty tej inwestycji, to zachęcamy do śledzenia BIPu i rejestru umów zawartych przez Gminę Skawina, który to rejestr dzięki portalowi InfoSkawina jest tam zamieszczany.
   Tam znajdzie Pan m.in. informacje, o które Pan prosi. Podajemy bezpośredniego linka:
   https://bip.malopolska.pl/umigskawina,a,1337998,rejestr-umow-2017-czerwiec.html
   Jeśli ma Pan ochotę, może Pan również poprosić UMiG w Skawinie o skan tej umowy na maila, do czego zachęcamy, bo Jawność Sprzyja! Pozdrawiamy!

  • Przez: grupa młodzieży z Jaśkowic Zamieszczono: 5 lipca 2017

   A czy to ważne, kto za to zapłacił? Zapewne Gmina Skawina. My się cieszymy, że możemy teraz korzystać z boiska. Nie musimy biegać po pastwiskach, uciekać przez psami, prosić o wykoszenie. My się cieszymy z tego co mamy. Jak Piotrek powiedział przez kamerą TV. Wystarczy nam tylko to boisko. Wielkie brawa dla Sołtysa, Gminy i Dyrektora Szkoły.

   • Przez: grupa młodzieży z Jaśkowic Zamieszczono: 5 lipca 2017

    przepraszam, Michał

 4. Przez: Mieszkaniec Zamieszczono: 4 lipca 2017

  Nie wiem czy sz.P redaktor zauważył, iż Wiślanie Jaśkowice awansowali do III Ligi piłkarskiej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *