Otwarte Mistrzostwa Europy w brydżu sportowym – „Sreberka” ze Skawiny

_podiumJustyna Żmuda i Katarzyna Dufrat, zawodniczki sekcji brydżowej MTS Piast Skawina, osiągnęły swój największy wspólny sukces – podczas Otwartych Mistrzostw Europy, odbywających się w norweskim Tromsoe, wywalczyły srebrny medal w rywalizacji par kobiet, ustępując tylko duetowi ze Szwecji. Na najniższym stopniu podium stanęły …Chinki.

Rywalizacja par kobiecych w Tromsoe odbyła się bezpośrednio po zmaganiach drużynowych. Tam reprezentacja Polski, z Justyną i Kasią w składzie, przeszła jak burza eliminacje i do ćwierćfinału awansowała z 1. miejsca, dzięki czemu mogła wybrać rywalki. Niestety ten jeden jedyny słabszy moment przytrafił się biało-czerwonym właśnie wówczas, gdy decydowały się losy awansu do strefy medalowej. – Było nam żal straconej szansy, bo wiedziałyśmy, że gramy bardzo dobrze. W ćwierćfinale jednak przytrafiło nam się dużo słabych rozdań i o medalu trzeba było zapomnieć, wydawało się, że na dłuższy czas – wspomina Justyna.

Dzień później rozpoczęły się eliminacje turnieju par kobiet. Żmuda i Dufrat pierwszy dzień zakończyły na pozycji lidera, a w półfinale kontynuowały świetną grę, kończąc na czwartym miejscu, gdy przepustkę do finału zdobywało 14 najlepszych par. W decydujących 54 rozdaniach finałowych para ze Skawiny ani przez moment nie wypadła z podium, medal zapewniając sobie na 4 rozdania przed końcem. Gdy do rozegrania zostały jeszcze 2 rozdania, para polska i szwedzka szły łeb w łeb. Dopiero na ostatniej prostej Emma Sjoeberg i Sandra Rimstedt zdystansowały najmłodszą parę ścisłego finału (Justyna była jedyną juniorką w tym gronie!).

Dziewczęta, przed którymi w tym roku jeszcze jedna kluczowa impreza, Drużynowe Mistrzostwa Świata w Chennai (Indie), nie kryły radości: – Jestem szczęśliwa, nawet jeśli mam świadomość, że mogłyśmy dziś wygrać – mówiła Justyna tuż po zakończeniu gry. – Forma cały czas rośnie, więc w Indiach też zamierzamy powalczyć o podium – dodawała Kasia.

Srebrny medal skawinianek to największy sukces w historii dotychczasowych występów Polek na arenie międzynarodowej. Jedyny wcześniejszy medal reprezentantki Polski wywalczyły przed trzema laty na Olimpiadzie Brydżowej w Lille, zdobywając brązowy medal. Tam Justyna z Kasią zagrały po raz pierwszy w reprezentacji i po raz pierwszy razem w ogóle!

Źródło:
MTS Piast Skawina

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *