Park Miejski w Skawinie pozwala odpocząć od ulicznego zgiełku miasta (VIDEO, FOTO)

park_miejski_skawina2Cisza, spokój, drzewa, cień, woda, zieleń, ptaki i wiewiórki. Po prostu relaks. A to wszystko w liczącym prawie 90 lat Parku Miejskim nieopodal ulicznego zgiełku w Skawinie. Do parku warto zabrać ze sobą książkę, przysiąść pod drzewem na ławce, czy pospacerować wijącymi się pomiędzy starymi drzewami alejkami. Po odnowieniu nawierzchni kortu miejskiego będzie można zagrać w tenisa. To o wiele lepsze niż spędzanie wolnego czasu na zabetonowanych i w hałaśliwych miejscach centrum miasta. Poniżej krótka ilustracja tego, co czeka na nas w parku. Świetne miejsce na odprężenie dla małych i dużych.

park_miejski_skawina

VIDEO:

[youtube_sc url=”https://www.youtube.com/watch?v=OyAVjztWxpc”]

ZDJĘCIA:

Miłego weekendu!

4 response to "Park Miejski w Skawinie pozwala odpocząć od ulicznego zgiełku miasta (VIDEO, FOTO)"

 1. Przez: Zaciekawiony Zamieszczono: 2 czerwca 2016

  A czy do tego parku już nie dociera dym z zakładów produkcji chłodnic samochodowych? Niestety, smog jest kilka miesięcy w roku, a oni kopcą cały rok. Od tego jakoś mocniej.

 2. Przez: miki Zamieszczono: 24 maja 2016

  jest fajnie ze taki park mamy co gdyby poprzednie pokolenia o to nie zadbały?!!
  pytanie co my pozostawimy po sobie??!!!

  • Przez: betonowa dżungla Zamieszczono: 24 maja 2016

   Beton w każdej postaci zostanie, królestwo kostki brukowej. Co ma zostać skoro nie inwestuje się w tereny zielone, wykup gruntów. Wszystko wysprzedano, w miejscowym planie zadbano o to by zieleń nie kuła w oczy. Parki, skwery i pasy zieleni, nie są dochodowe dla miasta. Ludzie przypominają sobie o potrzebie ich istnienia w upalne i słoneczne dni. Jest już trochę za późno na ratowanie tych resztek które pozostały, z którymi poradzą sobie deweloperzy i biznesmeni.
   W mieście pozostało już tylko 2,5% terenów zielonych, park, zieleńce, zieleń osiedlowa, zieleń uliczna i cmentarze też zaliczane do terenów zielonych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *