Patryk Jaki w Skawinie. O czym na spotkaniu z mieszkańcami mówił kandydat do Parlamentu Europejskiego? (VIDEO i ZDJĘCIA)

Zapraszamy do obejrzenia materiału video oraz zdjęć ze spotkania otwartego kandydata Zjednoczonej Prawicy Patryka Jakiego do Parlamentu Europejskiego. Wybory już za niecałe 1,5 miesiąca, zatem kto ma możliwość, powinien w jak najszerszy sposób poznać sylwetki różnych kandydatów, z różnych opcji politycznych, i świadomie oddać głos, oczywiście wybierając się wcześniej do lokalu wyborczego. A to ostatnie nie jest wcale takie oczywiste, bo do wyborów do Parlamentu Europejskiego decyduje się pójść jedynie co 4-5 obywatel naszego kraju… Trzeba to zmienić i świadomie wybrać spośród kandydatów. Spotkanie z obecnym sekretarzem stanu w ministerstwie sprawiedliwości odbyło się 17 kwietnia br. w jednej ze skawińskich restauracji. W spotkaniu uczestniczyło kilkadziesiąt osób.

Relacjonując w dużym skrócie, kandydat przedstawił swoje argumenty dlaczego kandyduje do PE; zaznaczył przy tym jakie konkretne absurdy istnieją w UE, które chce zmienić, albo do nich w przyszłości nie dopuścić; wypowiadał się również w kwestiach: przyjmowania uchodźców, LGBT, mafii reprywatyzacyjnej, czy NordStream2. Po kilkudziesięciu minutach swojej wypowiedzi, w której zahaczył m.in. o problem dekarbonizacji czy fatalnego stanu sądownictwa w Polsce, oddał głos uczestnikom spotkania.

Pytań z sali było co najmniej kilka, w tym to dotyczące rozwiązania patowej sytuacji strajku nauczycieli. Rozgorzała po tym gorąca dyskusja, a sama osoba pytająca ostatecznie wyszła z sali. Odnotować należy również przy tym fakt, że była bezpardonowo obrażana przez innych uczestników.

Następnie kilka osób przedstawiając pokrótce swoją sytuację życiową, szukało u kandydata Jakiego pomocy, w tym prawnej. Inne z kolei osoby wspomniały o problemie z podłączeniem do sieci ciepłowniczej; że pewne instytucje stawiają kłody, mimo, że „de facto chodzi tylko” o 5 czy 20 metrów rury. Na pytanie Patryka Jakiego, jakie to instytucje przeszkadzają w tym podłączeniu, uczestnik z sali odpowiedział, że PKP. W odpowiedzi Jaki polecił napisać do niego w tej sprawie pismo. Inne osoby z kolei dopytywały o szczegóły poglądów kandydata w różnych kwestiach.

Całość materiału video ze spotkania, które zarejestrowaliśmy, znajdziecie Państwo poniżej.

Patryk Tomasz Jaki (ur. 11 maja 1985 w Opolu) – polski polityk, wykładowca akademicki, poseł na Sejm VII i VIII kadencji, od 2015 sekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości, od 2017 przewodniczący komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji.

Źródło: wikipedia

Wybory do europarlamentu 26 maja 2019. Dlaczego są ważne?

Parlament europejski jako instytucja o zasięgu międzynarodowym posiada ogromne możliwości w zarządzaniu i wyznaczaniu granic społecznych, broni słabszych i upokorzonych oraz stoi na straży przestrzegania praw człowieka. Co znajduje się w obrębie Parlamentu Europejskiego?

 1. Parlament Europejski jest jedyną instytucją UE, których członkowie wyłaniani są na drodze bezpośrednich wyborach obywatelskich państw członkowskich.
 2. Parlament Europejski sprawuje pieczę nad zagadnieniami istotnymi społecznie – np. prywatność internetowa czy otwarcie unijnego rynku usług.
 3. Parlament Europejski jest jedną z najbardziej otwartych instytucji unijnych – wszystkie sesje i posiedzenia parlamentarne pozostają otwarte medialnie i publicznie.
 4. Parlament Europejski stoi na straży praw człowieka, nie boi się krytykować państw działających niezgodnie z kodeksem, wstawia się za słabszymi i skrzywdzonymi. Ma na uwadze dbanie o jednostkę, społeczeństwo oraz środowisko naturalne. Prowadzi liczne śledztwa mające na celu polepszenie warunków życiowych lub rozwiązanie konkretnych problemów światowych.
 5. Parlament Europejski jest miejscem zrzeszającym do współpracy ponad 700 polityków, mówiących 24 językami i występujących w imieniu ponad 500 milionów obywateli.

Materiał VIDEO ze spotkania:

ZDJĘCIA:

3 response to "Patryk Jaki w Skawinie. O czym na spotkaniu z mieszkańcami mówił kandydat do Parlamentu Europejskiego? (VIDEO i ZDJĘCIA)"

 1. Przez: andrzej Zamieszczono: 22 kwietnia 2019

  Takich kandydatów za komuny nazywano zrzutami, Jaki to spadochroniarz, nie wyszło w Warszawie to może uda się w Małopolsce.. Ten słaby intelektualnie pisiewicz odpowiada za zniszczenie sądów i TK, głosować na niego to popierać ten smród który teraz mamy w Polsce.

 2. Przez: SkawinaBezWyklętych Zamieszczono: 20 kwietnia 2019

  Jaki mówi, że jest super,bo Słowacy robią u nas zakupy. Geniusz ekonomii nie widzi, że jak polska waluta, w której wypłacane są nasze pensje jest słaba i zakupy za granicą są dla nas drogie, zaś polskie produkty są dla innych tanie, to oznacza, że zagraniczne pensje zwiększyły moc nabywczą w stosunku do polskich. Czy nie chcemy, żeby polskie pensje też miały większą moc nabywczą ? PISiewicze na pewno nie chcą w końcu z zarabiających na niskich pensjach zawsze można coś wyciągnąć np. z korupcji.

 3. Przez: SkawinaBezWyklętych Zamieszczono: 20 kwietnia 2019

  Kandydat gorszy niż byleJaki.
  Znowu PISwiewicz- bez wykształcenia prawniczego z łaski partyjnej łaski wiceminister sprawiedliwości bez kompetencji. W oparciu taki nepotyzm na pewno wspaniale nam Polskę urządzą. Do tego będą sobie kraść, jak chcą, bo sądy i prokuratora są obstawione swoimi. Teraz prosimy o jakiegoś normalnego kandydata na infoskawina, który ten bałagan posprząta, a winnych ukarze !

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *