Paulina Brzeźna-Bentkowska – złota medalistka z Radziszowa

___10660710_754393357961772_16744563_nNie bardzo wiem jak zacząć, bo ostatnio sporo się u mnie działo. Krótko napiszę po prostu o moich ostatnich startach i dwóch złotych medalach. Tydzień przed Górskimi Mistrzostwami Polski w Warszawie na Krakowskim Przedmieściu odbyło się Kryterium Uliczne o Złotą Pompkę Stanisława Królaka. W zimnie i deszczu udało mi się zająć 3 miejsce tuż za moją siostrą Moniką i koleżanką klubową Anną Plichtą z Krzywaczki 🙂

Na klasyfikację generalną Mistrzostw Polski w Kryterium Ulicznym składało się 6 kryteriów rozegranych przez cały sezon 2014. Dzięki wygranemu kryterium w Grucznie, 2 miejscu z Dzierżoniowa i dwoma 3 miejscami z Koła i Warszawy uzbierałam największą ilość punktów co dało mi tytuł Mistrzyni Polski w Kryterium Ulicznym. Mistrzostwa te były zorganizowane po raz pierwszy w Polsce, dlatego na pewno jest to zwycięstwo historyczne 🙂

Tydzień później 29 sierpnia 2014 r. w Jeleniej Górze rozegrano Górskie Mistrzostwa Polski. Do pokonania miałyśmy dystans 70 km z 6 bardzo wymagającymi podjazdami pod Przesiekę. Dodatkowo tego dnia pogoda nas nie rozpieszczała. Zaraz na początku wyścigu zaczęło padać i przyszło nam cały wyścig przejechać w deszczu.

To na pewno nie była moja pogoda, ale na pewno był to mój dzień. Od samego początku jechało mi się bardzo dobrze. Mniej więcej w połowie wyścigu razem z Anią i Moniką oderwałyśmy się od reszty stawki i nie oglądając się za siebie mknęłyśmy do mety.

Po raz szósty zostałam Górską Mistrzynią Polski 🙂 co bardzo mnie cieszy, bo uwielbiam jeździć po górach. Druga była Ania Plichta, która jednocześnie została Mistrzynią Polski do 23 lat a trzecia moja siostra Monika. Praktycznie to samo podium co tydzień wcześniej ale troszeczkę poprzestawiane.

Korzystając z okazji bardzo chciałabym podziękować firmie Pacific Toruń, klubowi oraz moim sponsorom: Elektrowni Skawina oraz Panu Władysławowi Piszczałce za wsparcie i pomoc.

Teraz przede mną 3-dniowa etapówka we Włoszech, a potem ostatnie szlify przed Mistrzostwami Świata, które odbędą się 20 września 2014 r. w hiszpańskiej Ponferradzie.

Paulina z Radziszowa

 

Tekstem i zdjęciami podzieliła się z nami Paulina Brzeźna-Bentkowska

Dziękujemy i serdecznie gratulujemy!

1 response to "Paulina Brzeźna-Bentkowska – złota medalistka z Radziszowa"

  1. Przez: jarek Zamieszczono: 11 września 2014

    Tak mało osób w gminie wie, że mamy Mistrzynię. Nawet osoby z Radziszowa jak się z nimi rozmawia nie wiedzą i nie znają. Nie ma komitetów powitalnych, uścisków dłoni decydentów i sołtysów. Nie ma mediów śledzących wydarzenia z udziałem naszych zdolnych sportowców innych dyscyplin niż piłka nożna a tu akurat nie ma się czym chwalić.
    Wielu sukcesów życzę Mistrzyni i pozostałym sportowcom naszej gminy, dobrych sponsorów i dużo zdrowia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *