Pensja z sądu. Zarabiasz mniej niż kolega z biurka obok? Oskarż szefa

information_infoPracownicy mają prawo do jednakowego wynagrodzenia za tę samą pracę. W przeciwnym razie mogą ubiegać się o odszkodowanie.
Jak wyjaśniła Państwowa Inspekcja Pracy, praca o jednakowej wartości to taka, której wykonywanie wymaga od pracowników porównywalnych kwalifikacji zawodowych (potwierdzonych dokumentami) lub praktyki i doświadczenia zawodowego, a także porównywalnej odpowiedzialności i wysiłku.

(…)

Jedynie co piąty uczestnik badania (19 proc.) na pytanie, co wpływa na wysokość zarobków w urzędzie, w którym pracuje, odpowiedział, że kompetencje. Zdaniem większości ankietowanych (56 proc.) podwyżki zależą głównie od znajomości (więcej: Wynagrodzenia zależą od układów).

Cały artykuł TUTAJ.

Źródło: /kic/Serwis Samorządowy PAP

 

info-icon-1-1010493-m

 

2 response to "Pensja z sądu. Zarabiasz mniej niż kolega z biurka obok? Oskarż szefa"

  1. Przez: czytelnik Zamieszczono: 8 lutego 2016

    W Starostwie Powiatowym w Krakowie jest 377 pracowników (nie licząc jednostek podległych). Na wynagrodzenia wydaje się tu prawie 19 mln zł. Nagrody jubileuszowe w administracji publicznej to rzecz normalna, podobnie jak nagrody uznaniowe, które dostaje znaczna większość pracowników. Powiat pomaga pracownikom dzięki Zakładowemu Funduszowi Świadczeń Socjalnych, ale nie kupuje bonów świątecznych.

    Czytaj więcej: http://www.dziennikpolski24.pl/artykul/9369801,komu-placa-w-powiecie,id,t.html

  2. Przez: M. Zamieszczono: 5 lutego 2016

    Jest dwóch pracowników pracujących na tym samym stanowisku. Jeden pracuje sumiennie, drugi sumiennie “siedzi” na FB, Pudelki i ( oczywiście ) InfoSkawina. Dlaczego mają zarabiać tyle samo? Przecież wiadomo, że ten obijający się zarabia więcej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *