Pierwsze przymiarki. Kto z kim w regionach po wyborach samorządowych

wybory_skawina_polskaPartie zaczynają przygotowania do wyborów samorządowych. Polska Agencja Prasowa sprawdziła, jakie warianty koalicji biorą pod uwagę poszczególne ugrupowania. Artykuł opracowany został na podstawie relacji korespondentów PAP. 

PSL w koalicji lub sam

Lider ludowców Janusz Piechociński podkreślił, że jego partia musi zdecydować, czy pójdzie do wyborów w koalicji z innymi ugrupowaniami, czy pod własnym szyldem. (…)

PiS chce zjednoczonej prawicy

Jak poinformował szef klubu PiS Mariusz Błaszczak, w wyborach samorządowych PiS chce zawierać koalicje z komitetami lokalnymi, bo to one – w ocenie szefa klubu – będą miały największe znaczenie.

(…)

Twój Ruch pod własnym szyldem

Partia zamierza w wyborach do rad gmin i powiatów wystartować z komitetów koalicyjnych lub obywatelskich.

(…)

Polska Razem nie wyklucza porozumień z PiS

Jak powiedział PAP lider Polski Razem Jarosław Gowin, w przypadku wyborów do sejmików wojewódzkich ugrupowanie stoi jeszcze przed decyzją, czy zawrzeć jedną ogólnopolską koalicję wyborczą, czy lokalne porozumienia w każdym województwie.

(…)

Kongres Nowej Prawicy na pewno nie z Solidarną Polską i PiS-em

– Nie wykluczamy współpracy z innymi ugrupowaniami oraz środowiskami lokalnymi, o ile ich poglądy będą podobne do naszych – powiedział PAP Tomasz Sommer, rzecznik Kongresu Nowej Prawicy.

SLD szuka koalicjantów w partiach lewicowych

Leszek Miller pytany, gdzie SLD będzie szukać wzmocnienia, przyznał, że wraca do zeszłorocznego Kongresu Lewicy. SLD będzie prowadzić z tymi organizacjami rozmowy i umieszczać ich działaczy na swoich listach wyborczych.

(…)

PO układa się lokalnie

PO chce w wyborach samorządowych stworzyć szersze porozumienie z prezydentami miast, którzy byli kiedyś w partii, albo mają bliskie jej poglądy.

Całość artykułu na stronie samorzad.pap.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *