Pierwszy zestaw pytań ze strony mieszkańców do Burmistrza [I tura – luty]

W nawiązaniu do naszej akcji “Zapytaj Burmistrza”, o której pisaliśmy w połowie lutego br. i kiedy to zaprosiliśmy Was Czytelników/mieszkańców do przesyłania pytań skierowanych do Burmistrza Miasta i Gminy Skawina, przesyłamy do ratusza poniższy zestaw zebranych od Was pytań. Po otrzymaniu odpowiedzi na nie ze strony Burmistrza/Urzędu, opublikujemy je na portalu. Zobaczcie jakiego rodzaju pytania spłynęły do nas w ostatnich dwóch tygodniach w komentarzach, a także na skrzynkę mailową.

Pierwsze pytania internautów/mieszkańców do burmistrza (luty 2017 r.) – pisownia zachowana:

 1. W związku ze smogiem – pytanie dotyczy zamiatania skawińskich ulic: na sucho czy na mokro? Ile polewaczek/zamiataczy wodnych wyjeżdża na ulice Skawiny i z jaką częstością? sporadycznie, czy systematycznie odbywa się walka z wtórną emisją?
 2. Kiedy powstanie jakaś strona na temat atrakcji turystycznych w Skawinie?
 3. Czy możliwe jest opublikowanie informacji z kamer z monitoringu on-line jak to robi GDKiA czy Zarząd Dróg Wojewódzkich w Małopolsce?
 4. Po protestach mieszkańców Skawiny aby nie posypywać ulic popiołem ze szlaką,Gmina Skawina na podległych sobie drogach już tego nie robi.Pozostają jeszcze drogi powiatowe i wojewódzkie które są sypane mieszaniną popiołu szlaki piasku i soli.Każde auto rozwozi to po mieście a wiatr roznosi po okolicy.Drogi bez krawężnika są ustawowo nie sprzątane zamiatarkami(takie polecenie)a pozostałe możemy obserwować jak często są sprzątane np. most w Samborku i sąsiednie ulice czy rondo Żołnierzy Niezłomnych .Czy Burmistrz Skawiny na swoim terenie może to zatrzymać? Czy decyzje wydają w Krakowie?
 5. Jakie są plany w zakresie rozwijania zieleni w mieście? Ciągle wycinane są drzewa a sadzonych nowych nie widać
 6. Kiedy mieszkaniec wsi otrzyma nakaz podatkowy pocztą lub do swojej skrzynki jak to ma miejsce w przypadku właścicieli posiadających nieruchomości lub grunty rolne na terenie naszej gminy a zamieszkujących na terenie innych gmin? To nieprzyzwoite, aby samemu gonić do wydających, którym za wydawanie płacą! Bywają to niejednokrotnie osoby starsze!
  Potem te same starsze osoby muszą udać się na pocztę lub do banku by zapłacić. No to jak…wydawali i kasę brali, trzeba było do nich iść a potem ich nie ma? i trzeba do banku!?Nie każdy umie elektronicznie i ma konto!
  Cuś nie tak!
 7. Witam Panie Burmistrzu!
  Martwi mnie rozwoj SAG.  Bo o ile SOG zagospodarowano po nieczynnym od dawna wysypisku Elektrowni Skawina, to już Sterfe Aktywnosci Gospodarczej rozszerza sie o kolejne tereny które przecież nie miały nic wspolnego ze zdegradownym terenem, a raczej malowniczo położonym terenem którego tłem jest Tyniecki Park Krajobrazowy!!!Mam pytanie wobec tego jak daleko posunie sie rozwój tej strefy?? i dlaczego nie stawia sie w Skawinie na zrownoważony rozwoj skoro powstaja strefy gospodarcze ,to dlaczego równowaznie nie powstanie jakis park badz inne tego typu projekty, własnie na tym obszarze który jest idealnym miejscem na rekreacje??!!!Prosze Panie burmistrzu i Pana zastepcy o przeanalizowanie i przyjżenie sie blizej tematowi, bo za kilkanascie lat nie pozostanie już nic w Skawinie tylko wyschniety skrawek parku w centrum a ludzie bedą umierac w smogu.z wyrazami szacunkuWasz wyborca
 8. Kto wymyślił nazwę końcowego przystanku autobusu 253: Radziszów Pętla? Wszędzie autobusy kończą bieg na pętlach ale tylko 253 informuje o tym w podświetlonej tablicy. A tymczasem podróżni pytają, gdzie w Radziszowie jest szpital dla dzieci lub jak dawniej nazywano… sanatorium?
  A może napis powinien informować: Radziszów, uszkodzony most!
  Pozdrawiam! 

Liczymy na szybką informację zwrotną ze strony Burmistrza, żebyśmy mogli Państwu przekazać odpowiedzi na nurtujące pytania.

Kolejne pytania wysyłajcie Pastwo na maila redakcja(małpa)infoskawina.pl , lub prosimy zostawiajcie w komentarzach pod poniżej wskazanym artykułem:

Ruszamy z nową inicjatywą „Zapytaj Burmistrza”. Zapraszamy do zadawania pytań Burmistrzowi

Oczywiście możecie też pytania zadawać burmistrzowi (albo innym urzędnikom) bezpośrednio, wysyłając je na maila służbowego: WYKAZ PRACOWNIKÓW URZĘDU – KLIKNIJ TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *