Pismo GDDKiA w Krakowie w sprawie poprawy bezpieczeństwa na DK nr 44

PismoDK44-1Prezentujemy Państwu pismo, które Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Krakowie wystosowała do Urzędu Miasta i Gminy Skawina. W piśmie zwrócono się do Urzędu by poinformował mieszkańców wsi Jaśkowice, Wielkie Drogi, Facimiech, Zelczyna, Borek Szlachecki oraz miasta Skawina o niezgodności zagospodarowania posesji ze stanem formalnym własności gruntu celem podjęcia przez nich działań zmierzających do uporządkowania działek drogowych (m.in. usunięcie ogrodzeń wchodzących w tzw. pas drogowy).

GDDKiA w przesłanym piśmie prosi jednocześnie o niezwłoczne podjęcie działań w celu wyeliminowania nielegalnego odprowadzania ścieków z posesji do otwartego systemu odwadniania drogi krajowej, czyli do rowów drogowych.

Treść pisma:

PismoDK44-1

PismoDK44-2

Jednocześnie przypominamy mieszkańcom Zelczyny (zobacz: ZEBRANIE WIEJSKIE – PROSIMY O OBECNOŚĆ!), Jaśkowic (zobacz: Zebranie wiejskie w Jaśkowicach – 8 czerwca 2016 r. (VIDEO / ZDJĘCIA)), a także pozostałych sołectw, o spotkaniach z udziałem przedstawicieli władz Skawiny i GDDKiA na temat chodników przy DK nr 44 w terminach:

Spotkanie w Wielkich Drogach – 27 czerwca 2016 r. / poniedziałek/ o godzinie 18:00 w budynku Remizy OSP (Wielkie Drogi nr 69)

Spotkanie w Jaśkowicach – 28 czerwca 2016 r. /wtorek/ o godzinie 18:00 w Domu Ludowym w Jaśkowicach

Spotkanie w Facimiechu – 29 czerwca 2016 r. / środa/ o godzinie 18:00 w budynku Przedszkola (Facimiech nr 38)

Spotkanie w Zelczynie – 30 czerwca 2016 r. /czwartek/ o godzinie 18:00 w Świetlicy Wiejskiej w Zelczynie (Zelczyna nr 242)

Spotkanie w Borku Szlacheckim – 1 lipca 2016 r. o godzinie 18:00 w budynku Szkoły Podstawowej (Borek Szlachecki nr 106).

Sołtysi innych sołectw proszeni są o poinformowanie nas w jakich terminach odbędą się pozostałe spotkania w ich miejscowościach. Wówczas zaktualizujemy artykuł.

Poniżej treść pisma – odpowiedzi na nasze zapytanie w sprawie terminów spotkań:

 Pismo_Spotkania

4 response to "Pismo GDDKiA w Krakowie w sprawie poprawy bezpieczeństwa na DK nr 44"

 1. Przez: mieszkaniec3 Zamieszczono: 20 czerwca 2016

  Czy sołtys reprezentujący interes gminny kiedykolwiek został ukarany za tolerowanie wypustów szamb swoich sąsiadów do rowów przydrożnych dróg gminnych? n i g d y !!! Czy musiał sie usprawiedliwiać przed Burmistrzem? n i e !!! To co się dziwisz WWW, że sołtysi dbają o swoje interesy wyborcze, szambo przydrożne spływa po nich jak po gęsi woda, a poza tym to jeżdżą samochodem, więc
  nie widzą,
  nie czują,
  nie słyszą.

 2. Przez: www Zamieszczono: 18 czerwca 2016

  No właśnie. Prawda, i jeszcze raz prawda. Ale jak to ich wyborcy wypuszczają szamba, to przecież sołtys nie reaguje. Zamyka oczy i udaje. Zapomina, że został sołtysem nie tylko po to by reprezentować interesy swoich znajomków. To ma na szczęście krótkie nogi.

 3. Przez: Mieszkaniec 2 Zamieszczono: 15 czerwca 2016

  Słusznie pisze Mieszkaniec, że GDDKiA zauważył wypusty z szamb do rowów przy drodze krajowej. Szkoda jednak, że władze wsi tj. sołtysi nie widzą, że szamba i różnego rodzaju wypusty są w rowach przy grogach gminnych. Nie widzą mimo, że chodzę tymi drogami codziennie. Mimo, że śmierdzi, że płyną mydliny, płynie woda mimo, że z nieba nie kapie deszcz. Takie dziwy:))

 4. Przez: mieszkaniec Zamieszczono: 14 czerwca 2016

  O rany GDDKiA teraz zauważyła wypusty z szamba do rowów. Jak to budowa chodników potrafi życie skomplikować trucicielom. No tak, wreszcie przeszli się na nogach wzdłuż drogi i odkryli to co piesi i rowerzyści wiedzą od zawsze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *