Pismo mieszkanki Skawiny w sprawie poprawy bezpieczeństwa na ul. Krakowskiej

Przedstawiamy Państwu pismo, które skierowała do Urzędu Miasta i Gminy w Skawinie jedna z mieszkanek Skawiny. W piśmie skierowanym do władz jest mowa głównie o budowie chodnika. Obecnie ulica ta zmusza pieszych do korzystania z utwardzonego pobocza, które – zdaniem mieszkanki – pozostawia wiele do życzenia. W odpowiedzi Urząd w osobie Kierownika Wydziału Inwestycji Pani Barbary Sobaszek przekazał pismo do Zarządu Dróg Powiatu Krakowskiego, w żaden sposób nie ustosunkowując się do niego. W kolejnej odpowiedzi elektronicznej mieszkanka postanowiła to skomentować, wnosząc jednocześnie o udzielenie odpowiedzi na swoje pierwotne pismo. Całość korespondencji możecie przeczytać poniżej.

I. Treść nadesłanego pisma, skierowanego przez mieszkankę gminy do Urzędu Miasta i Gminy w Skawinie:

II. Odpowiedź Urzędu Miasta i Gminy w Skawinie polegająca na przekazaniu pisma do innego urzędu (ZDPK):

III. Odpowiedź mieszkanki prezentujemy poniżej:

Czy uda się rozwiązać ten problem?

Zobacz także:

Kolejny śmiertelny wypadek na ul. Krakowskiej w Skawinie – świadek poszukiwany przez policję

6 response to "Pismo mieszkanki Skawiny w sprawie poprawy bezpieczeństwa na ul. Krakowskiej"

 1. Przez: Slawek Zamieszczono: 20 lutego 2020

  A może warto było by zeby piesi zaczęli stosować się do obowiązujących przepisów a nie ślepo wchodzili na ulice nawet jak są tam pasy! Podejść do przejścia popatrz w prawo popatrz w lewo popatrz jeszcze raz w prawo i dopiero stawiaj nogę na pasach. Zdrowy rozsądek w cenie a pieszy z samochodem nie wygra przepychanki

 2. Przez: Kierowca Zamieszczono: 19 lutego 2020

  Przemysłowa nie jest przygotowana do przyjęcia takiego natężenia ruchu jest za ciasna brak chodnika przy ferro zbyt niebezpiecznie tez tam jest ludzie będą ginąc tylko w innym miejscu!!!

 3. Przez: Beata Zamieszczono: 17 lutego 2020

  Zmienić organizacje ruchu od skrzyżowania przy BP,ruch skierować przez ul.Przemysłową do ronda Chmielka/ Hałacińskiego – tam płynnie auta wjadą na obwodnicę.Pierwszeństwo przejazdu dla obwodnicy w ul.Krakowską.Ulica Krakowska zostanie odciążona,dodatkowo ograniczenie tonażu z wyłączeniem autobusów(które już nie będą stały w korkach).Przy BP jest na tyle miejsca, że można zrobić mini rondo/szykana z ruchem okrężnym(są takie w Krakowie)-ułatwi to wyjazd z Torowej w kierunku Krakowa i ograniczy prędkość pędzących z wiaduktu i z prostej od Krakowa.

 4. Przez: Giermek Zamieszczono: 16 lutego 2020

  Skawinie stać na to by zapewnić bezpieczeństwo jego mieszkańcom!!
  Tylko strategia urzędnicza ma inne cele paczą chen daleko, a nie zauważają prostych problemów zwykłych ludzi ot taka smutna prawda:((

 5. Przez: andrzej Zamieszczono: 14 lutego 2020

  Władz Skawiny ten problem nie dotyczy, mieszkają zupełnie gdzie indziej. A z wysokości okien UM problemów nie widać.

 6. Przez: mg Zamieszczono: 13 lutego 2020

  Niestety ul Krakowska od zawsze traktowana jest przez wszystkie urzędy po macoszemu, tysiące ludzi z niej korzysta każdego dnia a nikt nie chce inwestować w bezpieczeństwo użytkowników i mieszkańców osiedli które się znajdują przy niej a jest ich coraz więcej , najdziwniejsze jest to że są chodniki przy polach kukurydzy w Polsce a przy tak dużym zaludnieniu chodnika nie ma i nie moźna się doprosić wszyscy umywaja ręce, przykre …ale prawdziwe ulica wjazdowa ,,reprezentacyjna ” wizytówka miasta( przynajmniej powinna nią być) jest nadal autostradą przechodzącą przez domy , bloki z mieszkańcami , nie można przejść bezpiecznie ani do centrum ani na przystanek , co chwilę ktoś ginie a władze milczą a bierność i obojętność to przyłożenie ręki do stanu jaki jest , bo tylko działanie ! a nie milczenie może poprawić bezpieczeństwo nas wszystkich, czekam na ten dzień albo na człowieka który ma taķą możliwość i podejmię się zmiany na lepsze , który jadąc tą drogą będzie dumny że dokonał czegoś ważnego dla dobra wszystkich mieszkańców i użytkowników ul. KRAKOWSKIEJ. Ulica powinna mieć chodnik i ścieżkę rowerową, dodatkowe sygnaluzacje świetlne przy przejściach dla pieszych , ograniczenie tonarzowe !!! Precz z tirami ! , ograniczenie prędkości ( fotoradar), wyspy dla wyjazdu z posesji , oświetlenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *