PKP PLK rusza z przebudową stacji Kraków Płaszów

PKP Polskie Linie Kolejowe rozpoczęły prace na największej, po Krakowie Głównym, stacji pasażerskiej w stolicy Małopolski – stacji Kraków Płaszów. Otrzyma ona dodatkowy peron, 200-metrowe wiaty, wygodne przejście podziemne i nowoczesny system informacji. Wykonawca rozpoczął prace od rozbiórki jednego z dwóch, znajdujących się na stacji, peronów wyspowych. Równolegle wymieniane są tory. Prace obejmują demontaż i montaż kabli i urządzeń sterowania ruchem kolejowym. Harmonogram robót został tak przygotowany, by nie przerywać ruchu pociągów.

Po zakończeniu prac, w 2021 roku, stacja stanie się nowoczesnym, zapewniającym łatwe przesiadki, węzłem komunikacyjnym. Wybudowany będzie dodatkowy czwarty peron.  Stacja będzie mogła jednocześnie obsłużyć więcej pociągów. Podróżni skorzystają  z wygodnych peronów – dotychczasowe konstrukcje zostaną zastąpione nowymi, o długości 400 metrów. 

Dzięki niej krakowianie zyskają kolejny wygodny węzeł przesiadkowy. Na stacji Kraków Płaszów zatrzymują się zarówno pociągi dalekobieżne, jak i aglomeracyjne. Pasażerowie mogą podróżować w kierunku Rzeszowa, Tarnowa, Zakopanego, Wieliczki czy Skawiny. Obsługę na stacji ułatwia wyremontowany kilka lat temu przez PKP budynek dworca, a dzięki estakadzie Lipska – Wielicka podróżni mogą się przesiadać z pociągu do tramwaju. 

Altoshipper – Praca własna

Więcej informacji: KLIKNIJ TUTAJ

2 response to "PKP PLK rusza z przebudową stacji Kraków Płaszów"

  1. Przez: czytelnik Zamieszczono: 27 stycznia 2019

    Dwa lata i jedyny widoczny efekt prac w Skawinie to rozebrane kilka torów, złożone obok nich bloczki betonowe. Koszmarnie nic się nie robi w Skawinie na trasie do Krakowa. Wykonanie wszystkich założonych prac zajmie kilka lat -przystanki kolejowe, nowe perony, tunele.. Znów ktoś odstawił mieszkańców Skawinę na boczny tor. Zatłoczenie komunikacyjne miasta nie przemawia do prominetów. Raczej nie będą potencjalnymi użytkownikami komunikacji zbiorowej bo to zapaleni samochodziarze.

  2. Przez: koleś Zamieszczono: 19 stycznia 2019

    Aż serce sie raduje gdy słyszy sie takie dobre nowiny, ładnie, komfortowo, bezpiecznie jestem pewnien ze nic lepszego nie mogło sie wydażyć:))))

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *