Podobno wampira zabije blask słońca…

web-697-595W dniach 20-26 lutego 2014 chętni fotografowie, fotoamatorzy, studenci szkół artystycznych i wszyscy miłośnicy fotografii będą mogli sprawdzić, czy również błysk flesza jest w stanie pogromić mrocznego hrabiego. Wystarczy, że razem z organizatorem – częstochowską fundacją fforma, wybiorą się na Plener fotograficzny w Transylwanii.

Jak zapewnia prezes fundacji Hubert Zasępa, „plener to możliwość przeżycia przygody i spędzenia pięciu niezapomnianych dni i nocy w mieście Kluż-Napoka – inspirującej i pełnej tajemnic nieformalnej stolicy Transylwanii”. Kluż-Napoka to miasto o bogatej historii, otoczone średniowiecznymi murami i basztami. Plener da również szansę na obcowanie z folklorem rumuńskiej wsi i sfotografowanie serca Transylwanii – miasta, jego mieszkańców i okolicznych atrakcji.

A tych w Transylwanii nie brakuje. Uczestnicy będą mogli zwiedzić i uwiecznić na zdjęciach między innymi gotycki kościół Świętego Michała, słynną Wieżę Krawców, barokowe, renesansowe i gotyckie kamienice, ogród botaniczny z ponad milionem gatunków roślin, pałac Bánffy w stylu barokowym – aktualnie Narodowe Muzeum Sztuki, twierdzę na wzgórzu, z której rozciąga się piękna panorama miasta i okolicy, zabytkowy cmentarz Házsongárd oraz kopalnię soli w Turdzie.

Po dniach wypełnionych wrażeniami fotografowie odpoczną w klimatycznym hotelu Transylwania, dogodnie położonym w pobliżu historycznego centrum miasta. Kto wie, może spotkają tu prawdziwego wampira?

Uczestnicy pleneru nie będą jednak wyłącznie zwiedzać i chłonąć uroków Transylwanii. Będą mieć przede wszystkim możliwość podszlifowania swojego warsztatu i wymiany doświadczeń z innymi artystami – zarówno uczestnikami imprezy, jak i „rdzennymi” Transylwańczykami, którzy jak nikt inny rozumieją specyfikę tego miejsca, gdzie z każdego zaułka sączy się tajemnica, którego ulicami nocą podobno przechadzają się wampiry…

Po zakończeniu imprezy, gdy uczestnicy wrócą do Polski z głowami pełnymi inspiracji i wspomnień oraz kartami pamięci pełnymi fotografii, organizator wyda z nich poplenerowy katalog.

Szczegółowe informacje o plenerze znajdują się na stronie internetowej fundacji fforma pod adresem http://fforma.pl/events/plener-fotograficzny-w-transylwani/

Dodatkowych informacji udziela:

Hubert Zasępa

Prezes Fundacji FFORMA

tel: 664 789 894

email: kontakt@fforma.pl

Istnieje możliwość zabrania osób zainteresowanych na wyjazd z Górnego Śląska, Skawiny, Krakowa, Tarnowa.

web-697-595

Dołącz do wydarzenia na Facebooku – TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *