Policja podsumowała akcję “Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego” w powiecie krakowskim

W ubiegły piątek, w powiecie krakowskim policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Krakowie przeprowadzili działania pod nazwą “Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego” ujawniając 75 naruszeń prawa. Przez weekend policjanci takich naruszeń ujawnili aż 164, a 3 kierowców straciło prawo jazdy.

22 stycznia br. funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na zachowania kierowców wobec pieszych, zwłaszcza w obrębie oznakowanych przejść dla pieszych, ale także sprawdzali czy piesi nie łamią przepisów ruchu drogowego.

Efektem całodniowej pracy policjantów było przeprowadzenie  96 kontroli pojazdów, w tym także autobusów, poruszających się głównie w okolicy przejścia dla pieszych i ujawnienie  75  wykroczeń , popełnianych zarówno przez kierujących, jak i pieszych. W trakcie kontroli policjanci zatrzymali też 6 dowodów rejestracyjnych, wobec stwierdzenia nieprawidłowości stanu technicznego kontrolowanych pojazdów i 1 prawo jazdy kierującemu, który przekroczył dozwoloną prędkość o 50 km/h w terenie zabudowanym.

Podczas minionego weekendu (od 22 do 24 stycznia br.) policjanci przeprowadzili 220 kontroli pojazdów, w tym 8 autobusów, zatrzymali 3 prawa jazdy za przekroczenie prędkości i 15 dowodów rejestracyjnych, z uwagi na zły stan techniczny kontrolowanych pojazdów. Trzydniowa praca zakończyła się ujawnieniem łącznie 164 wykroczeń, z czego 134 osoby zostały ukarane mandatem karnym, wobec jednej skierowano wniosek do sądu o ukaranie, a pozostałe pouczono. W tym czasie na drogach naszego powiatu doszło do kolizji drogowych. 

Apelujemy do pieszych, aby przed wejściem na pasy zawsze upewnili się, czy są widoczni dla kierujących i czy wejście na jezdnie jest w danym momencie bezpieczne. Z kolei kierujący muszą pamiętać, że w rejonach skrzyżowań i przejść dla pieszych muszą zachowywać szczególną ostrożność!

Źródło:
KPP w Krakowie

1 response to "Policja podsumowała akcję “Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego” w powiecie krakowskim"

  1. Przez: SlawekJ Zamieszczono: 12 lutego 2021

    Prosze o określenie co znaczy ze kierowca w rejonie skrzyżowań i przejść dla pieszych ma zachować szczególna ostrożność. To znaczy ze ma jechać 5km/h a może mniej?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *