Policjanci z powiatu krakowskiego udaremnili wprowadzenie do obrotu nielegalnych papierosów

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Krakowie zatrzymali na terenie gminy Skawina 57- letniego mężczyznę, zajmującego się nielegalnym wprowadzaniem do obrotu wyrobów tytoniowych bez polskiej akcyzy. Do policyjnego depozytu trafiło 60 tys. sztuk takich papierosów. Szczegóły dotyczące sprawy znajdziecie poniżej.


Wczoraj (21 maja br.) kryminalni, specjalizujący się w zwalczaniu przestępstw gospodarczych, pełniąc służbę na terenie gminy Skawina, zauważyli opla kierowanego przez znanego im 57-latka, trudniącego się nielegalnym biznesem tytoniowym. Mając podejrzenie, że wciąż zajmuje się tym procederem, zatrzymali go do kontroli drogowej i skontrolowali przewożony przez niego bagaż. Ich przypuszczenia potwierdziły się, mężczyzna  w bagażniku pojazdu przewoził papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy, zapakowane w kartonowe pudła i worki na śmieci. Policjanci zabezpieczyli łącznie 60 tys. sztuk nielegalnych papierosów.

Następnie stróże prawa udali się z zatrzymanym do komendy, gdzie przedstawili mu zarzut uchylania się od opodatkowania poprzez nabycie i posiadanie nielegalnych wyrobów tytoniowych. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara grzywny oraz pozbawienia wolności.  Według wyliczeń śledczych wartość uszczuplenia podatku akcyzowego opiewa w tej sprawie  na kwotę bliską 52 tys. zł.

Źródło: KWP w Krakowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *