Policjanci zatrzymali 24-letniego mieszkańca Skawiny, który groził śmiercią przedsiębiorcy z Kalwarii Zebrzydowskiej

policja14 października 2014 r. policjanci z Komisariatu Policji z Kalwarii Zebrzydowskiej, po krótkim pościgu zatrzymali mężczyznę, który chwilę wcześniej groził śmiercią jednemu z przedsiębiorców. Mężczyzna posiadał przy sobie również broń w postaci pistoletu pneumatycznego, którą zabezpieczyli policjanci.

Do zdarzenia doszło około godz. 13, kiedy oficer dyżurny policji został zaalarmowany przez  jednego z kalwaryjskich przedsiębiorców o mężczyźnie, który wtargnął do sklepu grożąc mu śmiercią i podpaleniem budynku.

Z informacji wynikało również, że napastnik ma przy sobie broń. Na miejsce natychmiast udali się policjanci, którzy zauważyli uciekającego ulicą Targową mężczyznę pasującego do opisu sprawcy. Po krótkim pościgu uciekinier został zatrzymany. Okazał się nim 24 – letni mieszkaniec Skawiny.

Podczas jego przeszukania policjanci znaleźli pistolet pneumatyczny. Mężczyzna trafił do pomieszczeń dla osób zatrzymanych, a za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Źródło:
KPP Wadowice

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *