Policjanci zatrzymali pięcioro podejrzanych o kradzież w sklepie i napaść na funkcjonariuszy

pic.phpPrzed dwoma dniami wieczorem policjanci z komisariatu w Skawinie otrzymali wezwanie do sklepu samoobsługowego, gdyż jego personel podejrzewał, że wewnątrz są osoby, które będą usiłowały dokonać kradzieży. Już po chwili na miejsce dotarł policjant “po cywilnemu”, gdyż służbę pełnił najbliżej od sklepu. Znalazł się tam w chwili, kiedy młody mężczyzna usiłował wyjść ze sklepu z pominięciem kas razem z niesioną w ręku torbą pełną zabranych z regałów produktów spożywczych.

Policjant podjął interwencję i zamierzał zatrzymać złodzieja. Temu z pomocą przyszło jeszcze trzech mężczyzn i kobieta. Zaatakowali policjanta, zadawali uderzenia rękoma, a także kopali po ciele. Przewaga siły pozwoliła im na skuteczną ucieczkę.

Policjant ruszył za nimi, a chwilę potem dołączył do działań radiowozem patrol policjantów. W skutek pościgu zatrzymano trzech mężczyzn, kobieta i czwarty mężczyzna zdołali zbiec. Policjanci odzyskali także skradzione ze sklepu produkty o wartości 300 złotych.

Zatrzymanymi okazali się mężczyźni w wieku od 17 do 24 lat, dwóch z nich to mieszkańcy Krakowa, a najstarszy nie ma stałego miejsca zamieszkania. Trafili oni do policyjnych cel.

Funkcjonariusze podjęli natomiast kroki w celu ustalenia danych personalnych dwójki, którym udało się zbiec. Dzięki zebranym informacjom już następnego dnia policjanci z KMP w Krakowie zatrzymali te osoby w centrum miasta. Zatrzymanymi okazali się: 47 letnia kobieta nie mająca stałego miejsca zamieszkania i 18 letni krakowianin.

Wszystkie zatrzymane osoby usłyszą zarzuty czynnej napaści i znieważenia policjantów, a czterech mężczyzn jeszcze dokonania kradzieży rozbójniczej.

Policja złożyła w prokuraturze wniosek o wdrożenie procedury tymczasowego aresztowania podejrzanych.

Sąd Rejonowy w Wieliczce w dniu 11 kwietnia 2014 roku tymczasowo aresztował cztery osoby, wobec jednej zastosował dozór policyjny.

Źródło:
KPP w Krakowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *