Policjanci zlikwidowali nielegalną krajalnię tytoniu w Skawinie

policjaPolicjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Krakowie, wspólnie z funkcjonariuszami krakowskiego Urzędu Kontroli Skarbowej, rozbili w Skawinie przestępczą działalność grupy osób zajmujących się nielegalną produkcją krajanki tytoniowej i obrotem znacznymi ilościami papierosów i tytoniu bez polskich znaków akcyzy. 

Kiedy dotarli do posesji, gdzie jak podejrzewali, mogła być produkowana krajanka zastali osoby uwikłane w nielegalny biznes. W pomieszczeniach piwnicznych znajdowała się krajalnia tytoniu, maszyny były jeszcze podłączone do zasilania, trwało właśnie pakowanie nielegalnych produktów do samochodu klienta.

 

Dalsze przeszukania m.in. magazynów oraz pojazdów użytkowanych przez różne osoby pozwoliły na ujawnienie kolejnych porcji suszu krajanki tytoniowej oraz papierosów bez polskich znaków akcyzy lub posiadających inne znaki akcyzy.

Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli prawie 400 kilogramów krajanki tytoniowej i 34.700 sztuk nielegalnych papierosów oraz maszyny służące do rozdrabniania tytoniu.

Do sprawy zatrzymano trzy osoby, w tym dwóch obcokrajowców.

Źródło:
KPP Kraków

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *