Policyjne podsumowanie długiego weekendu i działań „PRĘDKOŚĆ” na terenie powiatu krakowskiego

Jak informuje policja z powiatu krakowskiego, w długi weekend (15 – 18 sierpnia 2019 r.), na drogach naszego powiatu, odnotowaliśmy blisko 20 kolizji oraz 4 wypadki drogowe, w tym 1 śmiertelny. W tym okresie policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Krakowie przeprowadzili ponad 180 kontroli pojazdów. 6 kierujących straciło prawo jazdy, wobec przekroczenia dozwolonej prędkości powyżej 50 km/h w terenie zabudowanym oraz 16 kierującym zatrzymano dowody rejestracyjne, stwierdzając nieprawidłowości w stanie technicznym pojazdów, którymi się poruszali. Ponadto policjanci podczas kontroli przeszło 750 kierujących pod kątem stanu ich trzeźwości ujawnili 4 nietrzeźwych za kierownicą. 

Dodatkowo w zeszłą środę (14 sierpnia 2019 r.), w ramach ogólnopolskich działań kontrolno – prewencyjnych, na drogach powiatu krakowskiego, policjanci przeprowadzili akcję „PRĘDKOŚĆ”. Jej głównym celem było egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości i dbanie o bezpieczeństwo w ruchu drogowym.  

W ramach całodniowych działań policjanci dokonali kontroli ponad 100 pojazdów, ujawniając przy tym 68 wykroczeń, które głównie dotyczyły przekroczenia dozwolonej prędkości przez kierujących. Jeden z nich przekroczył prędkość powyżej 50 km/h w terenie zabudowanym, co skutkowało zatrzymaniem jego prawa jazdy. Ponadto policjanci zatrzymali 8 dowodów rejestracyjnych, co było konsekwencją nieprawidłowości w stanie technicznym kontrolowanych pojazdów. Wobec osób, które dopuściły się wymienionych naruszeń, policjanci nakładali głównie mandaty karne.

W zeszłym tygodniu policjanci zatrzymali łącznie aż 10 praw jazdy kierującym za przekroczenie dozwolonej prędkości.

APELUJEMY do kierowców o ostrożną jazdę i ograniczenie prędkości przelotowej, która wciąż jest główną przyczyną wypadków i kolizji na naszych drogach!

Źródło: KPP Kraków

1 response to "Policyjne podsumowanie długiego weekendu i działań „PRĘDKOŚĆ” na terenie powiatu krakowskiego"

  1. Przez: doman Zamieszczono: 20 sierpnia 2019

    będąc gościnnie w Krakowie i po włączeniu Yanosika wyszedłem cała po tej całej akcji “prędkosć”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *