Porozumienie Valeo Autosystemy Sp. z o.o z Gminą Skawina – ma być ciszej, mniej śmierdzieć i mniej zanieczyszczać powietrze

Jak nas poinformował Skawiński Alarm Smogowy, po 13 miesiącach prawdziwej batalii i wieloletnich skargach mieszkańców, zakład Valeo Autosystemy Sp. z o.o. przyznaje otwarcie o swojej uciążliwości i podpisuje porozumienie z władzami Gminy Skawina, którego celem, jak czytamy na stronie Urzędu MiG Skawina, jest poprawa jakości powietrza atmosferycznego, maksymalne ograniczenie zanieczyszczeń do powietrza, maksymalne ograniczenie uciążliwości zapachowych, podniesienie komfortu akustycznego mieszkańców Gminy Skawina.

Skutki porozumienia

Podpisanie porozumienia oznacza zielone światło na rozbudowę hal produkcyjno-magazynowych zakładu Valeo, która została wstrzymana na początku roku przez Burmistrza MiG Skawina, na wniosek mieszkańców oraz Skawińskiego Alarmu Smogowego. W wyniku porozumienia, Valeo zobowiązuje się m.in, że:

“…w ramach planowanej rozbudowy istniejących hal produkcyjno – magazynowych dokona wszelkich możliwych działań w celu hermetyzacji procesów technologicznych, celem wyeliminowania uciążliwego hałasu, zapachu technologicznego i emitowanych przez zakład zanieczyszczeń przemysłowych.”

Valeo przedstawiło również harmonogram prac dla eliminacji hałasu i przede wszystkim eliminacji emisji fetoru i zanieczyszczeń do powietrza – załącznik numer trzy do porozumienia, którego treść dostępna jest tutaj: KLIKNIJ

Co dalej?

CZY TE ZAPEWNIENIA WYSTARCZĄ? – zapytuje SAS.

Z pewnością same zapewnienia nie, ale każdy DETOX, zaczyna się od przyznania się do problemu, a to udało nam się osiągnąć!

Będziemy bacznie przyglądać się efektom tych deklaracji ze względu na wysoką uciążliwość zakładu dla mieszkańców i silnie toksyczne substancje, które wykryto w tym roku w pomiarach składu chemicznego fetoru, w sąsiedztwie zakładu. – stwierdza SAS w informacji przesłanej do redakcji.

1 response to "Porozumienie Valeo Autosystemy Sp. z o.o z Gminą Skawina – ma być ciszej, mniej śmierdzieć i mniej zanieczyszczać powietrze"

  1. Przez: Mieszkaniec Zamieszczono: 7 sierpnia 2018

    Gdzie w załączniku 3 są jakieś zaplanowane i zadeklarować działania związane z ochroną powietrza i zmniejszeniem emisji zanieczyszczeń? Są tylko plany pod projekt hałas i brzydki zapach… A co z trujacymi bezwonnymi substancjami emitowanymi z Valeo?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *