Pościg za pijanym kierowcą w Skawinie

policjaPolicjanci komisariatu skawińskiego dnia 13 stycznia 2015 r. w nocy o godzinie 2.20 patrolowali radiowozem ulicę Nowoprzemysłową w Skawinie, gdy z za zakrętu wypadł w poślizgu samochód osobowy. Pojazd zjechał na pas jezdni, którym poruszał się radiowóz i z pewnością doszłoby do zderzenia, gdyby nie szybka reakcja policjanta i zjechanie na pobocze.

Kierowca osobowego seata nie zatrzymując się kontynuował jazdę. Policjanci ruszyli za nim w pościg, ale kierowca nie reagował zatrzymaniem się na migające „koguty”, a wręcz znacznie przyspieszył. Po chwili kierowany przez niego samochód wypadł z drogi i dachował.

Funkcjonariusze podjęli czynności ratunkowe, wezwali karetkę i wyjmowali kierowcę oraz pasażera z seata. Obydwaj mieli obrażenia, a ponadto dało się od nich wyczuć zapach alkoholu. Jeden z nich „wydmuchał” 0.95 mg/l, drugi nie był w stanie poddać się badaniu wobec czego pobrano mu krew do badań. Obydwaj trafili do szpitala, jeden z nich po udzieleniu mu pomocy i opatrzeniu ran trafił do policyjnej celi, a obrażenia drugiego okazały się poważniejsze i decyzją lekarzy pozostał w szpitalu.

Przesłuchania mężczyzn możliwe będą dopiero po wytrzeźwieniu.

Źródło:
Małopolska Policja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *