Poszukiwania I stopnia zakończone odnalezieniem schorowanej seniorki z gminy Skawina

W sobotnie popołudnie policjanci z powiatu krakowskiego intensywnie przeszukiwali Libertów i okolice w poszukiwaniu zaginionej 78-latki, której życie mogło być zagrożone. Dzięki zaangażowaniu znacznych sił seniorka została szybko odnaleziona cała i zdrowa.

13 lutego br. około godz. 14:00 policjanci z Komisariatu Policji w Świątnikach Górnych zostali powiadomieni o zaginięciu 78-letniej kobiety z gminy Skawina. W Libertowie podczas zakupów robionych przez córkę seniorka wyszła z samochodu i oddaliła się w nieznanym kierunku. Kobieta miała problemy ze zdrowiem, w tym również z mową. Panował mróz, nadciągał zmierzch, gdyby jej szybko nie odnaleziono mogłoby to się skończyć tragicznie.

Ogłoszono alarm dla Komisariatu Policji w Świątnikach Górnych. Do Libertowa skierowano patrole z Komendy Powiatowej Policji w Krakowie, psa tropiącego oraz pluton alarmowy krakowskiego oddziału prewencji.

Około godziny 18:00 kobieta została odnaleziona w Libertowie przez patrol drogówki z Komendy Powiatowej Policji w Krakowie. Leżała wówczas w zaroślach, w śniegu. Kobieta była przytomna, lecz zdezorientowana, nie potrafiła nawiązać kontaktu słownego z policjantami. Z uwagi na podejrzenie wychłodzenia organizmu 78-latki na miejsce niezwłocznie wezwano karetkę pogotowia. Po zbadaniu okazało się, że jej stan jest dobry i seniorka wróciła do rodziny.

Źródło: KPP Kraków

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *