Powstał portal System Informacji Przestrzennej Miasta i Gminy Skawina

112ce3d205e2b94a02da3692aedbb1d5System Informacji Przestrzennej Miasta i Gminy Skawina to portal, dzięki któremu mieszkańcy mają łatwy dostęp do informacji, np. mogą szybko sprawdzić położenie działki oraz jej aktualny status, przebieg szlaków rowerowych, turystycznych. Potencjalni inwestorzy z kolei mogą wytypować miejsce dla swojej inwestycji.

Urząd Miasta i Gminy w Skawinie oraz firma GISON Sp. z o.o. z Krakowa są w trakcie przygotowania dla mieszkańców Gminnego Systemu Informacji Przestrzennej. Portal dostępny jest pod adresem: portal.gison.pl/skawina/.

Dzięki aplikacji mieszkańcy będą mieli stały dostęp do informacji związanych z danymi adresowymi, planem zagospodarowania przestrzennego, jak i z infrastrukturą techniczną dot. wodociągów, kanalizacji, remontów dróg  i chodników.

Mieszkańcy będą mieli również możliwość sprawdzić rozkład jazdy oraz godziny urzędowania placówek użyteczności publicznej. Inwestorzy dzięki portalowi uzyskają swobodny dostęp do informacji o obszarach przeznaczonych pod inwestycje, o uzbrojeniu działki czy przeznaczeniu jej pod budowę.

System Informacji Przestrzennej pozwala zgromadzić wiele informacji z różnych dziedzin i przedstawić je na bazie różnych podkładów mapowych. Portal naszej gminy zawiera również warstwy udostępnione przez inne urzędy pokrywające teren gminy Skawina mówi kierownik Wydziału Mienia i Geodezji Grzegorz Stachura. Obsługa portalu jest bardzo prosta. Poza standardowymi narzędziami nawigacyjnymi, takimi jak przybliżenie i oddalanie, portal wyposażony jest w wyszukiwarkę miejscowości, działek ewidencyjnych i adresów. Posiada funkcję identyfikacji obiektów, włączania i wyłączania kilku warstw tematycznych. Możliwe jest również zmierzenie odległości między interesującymi nas punktami, obliczanie powierzchni (np. działki budowlanej) i wydrukowanie zaznaczonego obszarudodaje.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców Gminy Skawiny korzystania z portalu. System jest w ciągłym wdrażaniu, dlatego  nieustannie jesteśmy otwarci na Państwa opinie i sugestie, które pozwolą nam dopasować portal do Państwa potrzeb.

 

Źródło:
UMiG Skawina

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *