Kiedy powstanie rondo przy ul. Krakowskiej w Skawinie (wyjazd z tzw. obwodnicy Skawiny)? Jest odpowiedź GGDKiA

Zapytaliśmy niedawno rzecznika prasowego Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Krakowie o informację dotyczącą tego jaki jest aktualny stan prac (harmonogram) przy ulicy Krakowskiej i I odcinka obwodnicy Skawiny – BUDOWA RONDA; czy występują jakieś problemy, opóźnienia, które spowodowałyby opóźnienia w ostatecznym oddaniu do ruchu tego ronda? kiedy rozpoczną się prace na miejscu budowy? kiedy ukończona zostanie budowa według planu?; wiemy, że póki co, wycięto wysokie drzewa i nie dzieje się nic więcej. Poniżej nadesłana odpowiedź od GDDKiA w Krakowie.

Treść odpowiedzi z GDDKiA z 20 listopada 2017 r.:

Dzień dobry,

Przebudowa skrzyżowania w tym miejscu wymaga uzgodnień z innymi zarządcami dróg. W związku z uzgodnieniem wlotu ulicy Skotnickiej przez ZIKIT i rozszerzeniem zakresu przebudowy o skrzyżowanie z ul. Wapowskiego, a także interpretacją Urzędu Wojewódzkiego zaistniała konieczność  wystąpienia o odstępstwa do Ministra Transportu i Budownictwa, w zakresie odległości pomiędzy skrzyżowaniami. Wykonanie i pozyskanie nowych map oraz uzgodnienie rozwiązania przebudowy ronda przesuwa czas złożenia kompletnego wniosku o decyzję ZRID ( zgodę na realizację inwestycji drogowej ) do 15 marca 2018 r. Uzyskanie decyzji ZRID planowane jest na czerwiec 2018 r. Rozpoczęcie prac planowane jest na rok 2018.

Pozdrawiam

Iwona Mikrut
Główny specjalista ds. komunikacji społecznej
Oddział w Krakowie, ul.Mogilska 25, 31-542 Kraków
tel.: +48 12  417-25-77, kom. +48 668 139 704
e-mail: imikrut@gddkia.gov.plwww.gddkia.gov.pl
www.twitter.com/gddkiawww.facebook.com/gddkia

 

5 response to "Kiedy powstanie rondo przy ul. Krakowskiej w Skawinie (wyjazd z tzw. obwodnicy Skawiny)? Jest odpowiedź GGDKiA"

 1. Przez: kierowca Zamieszczono: 18 grudnia 2017

  w tej Skawinie jest wieczny bałagan i zgoda na taki stan rzeczy, nic w pełni nie skończone, a to co mamy z perspektywy czasu jest zawodne a przecież firmy wzieły grube pieniądze za projekty i pewne rzeczy należało by przewidzieć!!!
  Miasto sie rozwija tego nie da sie nie zauważyć, lecz czy w dobrym dla mieszkańców kierunku tego nie jestem taki pewien:(

 2. Przez: michal Zamieszczono: 24 listopada 2017

  A co z obwodnicą III odcinkiem? Nic się nie dzieje? Możecie zapytać o to gddkia? Martwimy się..

  • Przez: InfoSkawina Zamieszczono: 25 listopada 2017

   Jak znajdziemy czas, to zapytamy:-)
   Ale może Pan sam też o to zapytać a nie czekać na innych, aż to zrobią. Zwykły e-mail i tyle:-)

 3. Przez: piątek Zamieszczono: 24 listopada 2017

  Ludzie wierzą w to co chcą wierzyć. Najpierw tzw. Obwodnica Skawiny lekarstwem na korki a teraz rondo. Samochodów przybywa również za sprawą obwodnicy i rozwoju firm wokół niej posadowionych. Przewymiarowanie terenów inwestycyjnych skupionych w jednym miejscu przy jednej drodze. Teraz płacą wszyscy którzy muszą dotrzeć do autostrady lub centrum Krakowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *