Kiedy powstanie rondo przy ul. Krakowskiej w Skawinie (wyjazd z tzw. obwodnicy Skawiny)? Jest odpowiedź GGDKiA

Zapytaliśmy niedawno rzecznika prasowego Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Krakowie o informację dotyczącą tego jaki jest aktualny stan prac (harmonogram) przy ulicy Krakowskiej i I odcinka obwodnicy Skawiny – BUDOWA RONDA; czy występują jakieś problemy, opóźnienia, które spowodowałyby opóźnienia w ostatecznym oddaniu do ruchu tego ronda? kiedy rozpoczną się prace na miejscu budowy? kiedy ukończona zostanie budowa według planu?; wiemy, że póki co, wycięto wysokie drzewa i nie dzieje się nic więcej. Poniżej nadesłana odpowiedź od GDDKiA w Krakowie.

Treść odpowiedzi z GDDKiA z 20 listopada 2017 r.:

Dzień dobry,

Przebudowa skrzyżowania w tym miejscu wymaga uzgodnień z innymi zarządcami dróg. W związku z uzgodnieniem wlotu ulicy Skotnickiej przez ZIKIT i rozszerzeniem zakresu przebudowy o skrzyżowanie z ul. Wapowskiego, a także interpretacją Urzędu Wojewódzkiego zaistniała konieczność  wystąpienia o odstępstwa do Ministra Transportu i Budownictwa, w zakresie odległości pomiędzy skrzyżowaniami. Wykonanie i pozyskanie nowych map oraz uzgodnienie rozwiązania przebudowy ronda przesuwa czas złożenia kompletnego wniosku o decyzję ZRID ( zgodę na realizację inwestycji drogowej ) do 15 marca 2018 r. Uzyskanie decyzji ZRID planowane jest na czerwiec 2018 r. Rozpoczęcie prac planowane jest na rok 2018.

Pozdrawiam

Iwona Mikrut
Główny specjalista ds. komunikacji społecznej
Oddział w Krakowie, ul.Mogilska 25, 31-542 Kraków
tel.: +48 12  417-25-77, kom. +48 668 139 704
e-mail: imikrut@gddkia.gov.plwww.gddkia.gov.pl
www.twitter.com/gddkiawww.facebook.com/gddkia

 

5 response to "Kiedy powstanie rondo przy ul. Krakowskiej w Skawinie (wyjazd z tzw. obwodnicy Skawiny)? Jest odpowiedź GGDKiA"

 1. Przez: kierowca Zamieszczono: 18 grudnia 2017

  w tej Skawinie jest wieczny bałagan i zgoda na taki stan rzeczy, nic w pełni nie skończone, a to co mamy z perspektywy czasu jest zawodne a przecież firmy wzieły grube pieniądze za projekty i pewne rzeczy należało by przewidzieć!!!
  Miasto sie rozwija tego nie da sie nie zauważyć, lecz czy w dobrym dla mieszkańców kierunku tego nie jestem taki pewien:(

 2. Przez: michal Zamieszczono: 24 listopada 2017

  A co z obwodnicą III odcinkiem? Nic się nie dzieje? Możecie zapytać o to gddkia? Martwimy się..

  • Przez: InfoSkawina Zamieszczono: 25 listopada 2017

   Jak znajdziemy czas, to zapytamy:-)
   Ale może Pan sam też o to zapytać a nie czekać na innych, aż to zrobią. Zwykły e-mail i tyle:-)

 3. Przez: piątek Zamieszczono: 24 listopada 2017

  Ludzie wierzą w to co chcą wierzyć. Najpierw tzw. Obwodnica Skawiny lekarstwem na korki a teraz rondo. Samochodów przybywa również za sprawą obwodnicy i rozwoju firm wokół niej posadowionych. Przewymiarowanie terenów inwestycyjnych skupionych w jednym miejscu przy jednej drodze. Teraz płacą wszyscy którzy muszą dotrzeć do autostrady lub centrum Krakowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *