Pożar w zakładzie gospodarki odpadami w Skawinie!

Wczoraj około godziny 18:00 w Skawinie przy ul. Piłsudskiego doszło do pożaru na terenie firmy CLIF zajmującej się gospodarką odpadami. Pożar dostał dość szybko dostrzeżony przez strażaków z miejscowej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej, która znajduje się w bliskim sąsiedztwie ze składowiskiem odpadów. Do działań niezwłocznie wyruszyły 3 zastępy gaśnicze. W międzyczasie Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Krakowie otrzymało zgłoszenie o tym pożarze i dysponowało dodatkowo zastępy z JRG-2, JRG-3, JRG-5 oraz Oficera operacyjnego SKKM. Szybkie dostrzeżenie pożaru oraz krótki czas dojazdu zastępów sprawił, że ogień został szybko opanowany i ugaszony – podał portal 112 na swoim Facebooku.

„Skawina Uwaga ! Ok.godz.18.30 wystapil krotkotrwaly ugaszony pozar w firmie Cilf.Prosi sie o zachowanie ostroznosci i unikanie wolnych przestrzeni.” – tej treści sms otrzymali mieszkańcy gminy Skawina ok. 1,5 h po tym zdarzeniu.

Chwilę po godz. 20:00 wiceburmistrz Skawiny Norbert Rzepisko napisał na swoim profilu Facebook tak:

„Szanowni Państwo okolo 18tej na terenie firmy CLIF miał miejsce krotkotrwały pożar, który dzięki przytomności umysłu JRG Skawina, został bardzo szybko ugaszony. Obecnie na miejscu pracuje WIOŚ oraz uprawnione służby. Proszę o zachowanie ostrożności.”

Poniżej zdjęcia z akcji strażackiej dzięki uprzejmości Skawińskiego Alarmu Smogowego:

Pożar wywołał bardzo ostrą reakcję mieszkańców, w tym opisaną na profilu Skawińskiego Alarmu Smogowego (lawina komentarzy):

SAS apelował:

Zalecamy nie otwierać okien. Straż i Policja czekają na WIOŚ by móc wejść na teren zakładu i skontrolować co tak naprawdę płonęło. Firma Clif nadal działa mimo wniosku o wstrzymanie działalności wydanej rok temu. Co płoneło tym razem i czym oddychali mieszkańcy gminy Skawina? Jesteśmy pełni obaw, czekamy.

Przypomnijmy, że to już kolejny pożar w firmie CLIF w ostatnich latach. Wcześniejsze wybuchały, jak firma działała jeszcze w Niepołomicach.

Tak w 2016 roku pisali o jednym z pożarów strażacy:

Firma Clif prowadzi działalność polegającą na transporcie i zbieraniu odpadów niebezpiecznych oraz innych niż niebezpieczne. Uzyskała ona zezwolenie na prowadzenie działalności w zakresie gospodarowania wydane przez Starostę Krakowskiego, które zostało następnie cofnięte. Pomimo cofniętego zezwolenia przedsiębiorstwo dalej prowadzi działalność.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *