Program Walki ze Smogiem w gminie Skawina poddany konsultacjom społecznym!

Burmistrz Miasta i Gminy Skawina uruchomił dzisiaj konsultacje społeczne “Programu Walki ze Smogiem w Gminie Skawina”, który został przygotowany przez Skawiński Alarm Smogowy we współpracy z Wydziałem Rozwoju i Strategii Urzędu Miasta i Gminy Skawina. Po zakończeniu konsultacji odbędzie się głosowanie radnych co do przyjęcia programu, którego celem jest wymierna poprawa jakości powietrza w gminie Skawina w ciągu kilku lat.

Tak Skawiński Alarm Smogowy podsumował ostatnie miesiące pracy:

Stało Się !!!
kilkaset godzin pracy + dziesiątki litrów kawy + bezprecedensowe wsparcie mieszkańców + wielogodzinne dyskusje z zespołem powołanym przez Burmistrza (nawet do północy) + życie prywatne na bocznym torze = PROGRAM WALKI ZE SMOGIEM W GMINIE SKAWINA.

Z niekłamaną radością informujemy o ogłoszeniu przez Burmistrza MiG Skawina konsultacji społecznych “Programu Walki ze Smogiem” przygotowanego przez nas we współpracy z Wydziałem Rozwoju i Strategii Urzędu Miasta i Gminy.

ROZPOCZYNAMY BATALIĘ O CZYSTE POWIETRZE W SKAWINIE!

Infografika SAS:

Osoby zainteresowane tematyką objętą zakresem konsultacji mogą składać uwagi w terminie od 7.04.2017 r. do 28.04.2017 r.:

  • w formie elektronicznej – poprzez specjalny formularz zgłoszeniowy (który będzie do pobrania na stronie internetowej Gminy, www.gminaskawina.pl, zakładka „konsultacje społeczne” pod informacją w sprawie rozpoczęcia niniejszych konsultacji społecznych), który należy przesłać na adres mailowy: ekodoradca@gminaskawina.pl;
  • w formie pisemnej – poprzez specjalny formularz zgłoszeniowy papierowy, który będzie dostępny do odebrania w Wydziale Rozwoju i Strategii Urzędu Miasta i Gminy w Skawinie, ul. Rynek 12 (wejście od ul. Krzywej), który należy złożyć na dzienniku podawczym Urzędu Miasta i Gminy w Skawinie, ul. Rynek 14;

Wszystkie materiały podlegające konsultacjom stanowią załączniki do niniejszego komunikatu z możliwością pobrania obejmują:

  • Projekt Programu Walki ze Smogiem (PWS) w Gminie Skawina (Pobierz – poniżej);
  • Formularz zgłaszania uwag (Pobierz – poniżej).

Dodatkowo powyższe materiały są dostępne w wersji papierowej do wglądu w Biurze Rady Miejskiej w Skawinie, ul. Rynek 2 oraz w Wydziale Rozwoju i Strategii Urzędu Miasta i Gminy w Skawinie, ul. Rynek 12 (wejście od ul. Krzywej), w godzinach pracy Urzędu.

Zapraszamy przedstawicieli Rady Miejskiej, Zarządów osiedli, Rad sołeckich, Rady Przedsiębiorczości, Skawińskiej Rady Seniorów, Młodzieżowej Rady Miejskiej, organizacje pozarządowe, instytucje i podmioty gospodarcze, przedstawicieli środowiska naukowego, a także wszystkich zainteresowanych mieszkańców i interesariuszy obszarów Gminy Skawina do udziału w konsultacjach. Państwa aktywny udział i opinia wyrażona w trakcie konsultacji pozwoli na przyjęcie Programu walki ze smogiem (PWS) w Gminie Skawina, który odpowie na Państwa oczekiwania.

Dodatkowych informacji udziela:

Krzysztof Szulada
ekodoradca Gminy Skawina
e-mail: ekodoradca@gminaskawina.pl
tel.: 12 2770 167

 

Załączniki:

 
Więcej na stronie Urzędu Miasta i Gminy Skawina:
 
oraz na Facebooku Skawińskiego Alarmu Smogowego:
 

3 response to "Program Walki ze Smogiem w gminie Skawina poddany konsultacjom społecznym!"

  1. Przez: Agata Zamieszczono: 24 kwietnia 2017

    Czy projekt zakłada również zakaz używania kominków we wszystkich domostwach? Pytam, ponieważ chciałabym w swoim domu (w trakcie budowy) mieć kominek, projekt jest pod niego przygotowany. W domu będzie ogrzewanie gazowe, kominek bez płaszcza wodnego, nie będzie głównym źródłem ogrzewania. Jednak nie wiem, czy jest w ogóle sens robienia tego kominka? Zakaz planowany jest całkowity, czy paliwem wysokiej jakości – sezonowane drewno – będzie można napalić w kominku?

    • Przez: LK Zamieszczono: 24 kwietnia 2017

      Kominek z natury rzeczy “dodaje smogu”. Kominki wg uchwały antysmogowej będą wymagać dodatkowych filtrów i sezonowanego drewna. To trochę tak jak czapka z lisa , ładna ale można się obejść.

  2. Przez: głos Zamieszczono: 9 kwietnia 2017

    Wzmocnienie transportu zbiorowego, ochrona i pozyskiwanie terenów zielonych. System zachęt dla mieszkańców np. uwolnienie chodników z samochodów, przywrócenie ich charakteru. Miasto zalane betonem i zamienione na jeden wielki parking, zawsze będzie siedliskiem pyły. Po Bułgarii przyjdzie czas na Polskę i posypię się milionowe kary dla miast takich jak nasze. Każdy może je naprawić zmieniając swoje przyzwyczajenia choćby transportowe, nie kierując się owczym pędem zamiast wycinać drzewa, sadzić je na swojej działce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *